ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:00 27.11


Причетні до корупційних скандалів у Полтаві оминають покарання

Полтавці все частіше стають свідками корупційних скандалів. Проте причетні до них не несуть покарання, через слабку доказову базу, спритних адвокатів, підкупних суддів та недосконалості законодавства.

Яскравим прикладом цьому є ситуація навколо очільниці земельного управління виконавчого комітету Полтавської міської ради Оксани Левченко.

Звісно, що коментувати, чим керувався, призначаючи її на посаду, відсторонений за корупцію з посади екс-міський голова Олександр Мамай, марна справа.

Адже на час прийняття цього рішення був відомий той факт, що таке призначення несе за собою значні корупційні ризики, пише Полтавщина.

Оскільки ще у 2012 році суд визнав Левченко винною у корупції в земельних справах у Ковалівській сільській раді і призначив їй сукупне покарання - 3 роки обмеження волі з позбавленням права обіймати посади в органах місцевого самоврядування строком на 2 роки.

Проте, через закінчення строків давності злочину, справа була закрита, а Левченко суд звільнив від відбування призначеного покарання.  

Тобто, провина фактично була доведена у суді, але завдяки недосконалості законодавства і, можливо, завдяки певному саботажу з боку правоохоронної системи винна особа фактично не понесла покарання. Це у результаті очікувано дало свої плоди, коли Левченко отримала посаду керівника земельного управління Полтави. Як відомо, після призначення її на посаду фірма, що була у її власності ПП «Форас-Ленд», різко почала отримувати великі бюджетні замовлення від Полтави. Так, для актуалізації інформації земельне управління виконавчого комітету Полтавської міської ради замовило низку послуг з інвентаризації, складання схем технічної документації з землеустрою, проведення топографо-геодезичних робіт та складання звіту з аудиту земель на території старостинських округів Полтавської громади. Усі підряди на суму 6,3 млн грн отримало вищезгадуване ПП «Форас-Ленд».

Після публікації цієї інформації у ЗМІ очікувано розгорівся неабиякий публічний резонанс. Ця ситуація навіть змусила політичного партнера Мамая - Андрія Карпова - у березні 2023 року звільнити Левченко із займаної посади під час її відпустки. Саме ця обставина дала змогу одіозній посадовиці через суд поновитися на посаді та ще й отримати середній заробіток за час вимушеного прогулу у розмірі 102 тис. 654 грн.  Звісно, у кожного з нас виникає досить логічне питання, а що робили в той період наші правоохоронці? І мало хто знає, що в той час була одна спроба притягти Левченко до відповідальності правоохоронцями з ДСР. Виявляється, на неї було складено два протоколи про корупцію за номером 290 та 291 від 23 червня 2023 року, які стосувалися порушення норм статті 172-7 КУПАП (вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів), інформація про що міститься у Єдиному  реєстрі судових рішень. Але і цього разу суд звільнив Левченко від відповідальності у зв’язку закінченням  строків притягнення до відповідальності. Тобто, фактично їй вдруге вдалося уникнути відповідальності за корупцію, чи то через некомпетентні дії правоохоронців, чи то через недолугість судової системи або ж взагалі через недосконалість законодавства.

Що у результаті зовсім не хвилює суспільство. Оскільки, як відомо, все оцінюється за результатами. І якщо врахувати всі ці безрезультатні намагання звільнити Левченко чи притягнення її до кримінальної або адміністративної відповідальності, то ситуація явно складається не на користь суспільства, яке має величезний соціальний запит на боротьбу з корупцією. І як наслідок - «колишня» фірма Левченко продовжує отримувати підряди від міста. А за період з червня по листопад 2023 року між Управління капітального будівництва та ПП «Форас-Ленд» було підписано 4 договори на загальну суму 100 тис грн.

Також нова міська влада зіткнулася з чималою проблемою. Оскільки продовжувати тримати Левченко на посаді після цього – це діяти не на свою користь та постійно потрапляти під нищівну критику з боку політичних опонентів та полтавців. У той же час, відповідно до законодавства України, звільнити посадовицю просто неможливо. Тому, щоб законним шляхом провести цю процедуру на сесії міської ради, яка відбулася у вересні 2023 року, депутати реорганізували установу в управління земельного кадастру Департаменту земельних і водних ресурсів та земельного кадастру. Але і тут Левченко подала до суду на це рішення і прагне довести, що реорганізація була безпідставною.

Описана ситуація свідчить про те, що відсутність покарання тягне за собою не тільки витрати для бюджету, але й ще і підриває довіру до органів державної влади, що в умовах війни просто неприпустимо.

Свіжий приклад - полтавські водії та пішоходи зіштовхнулися з ожеледицею. Чого вартує лише гучна справа з притягненням до відповідальності Інни Топчій, власниці та керівниці харківського ПП «Харківспецбудмеханізація-7», яке надавало послуги з прибирання вулиць та доріг в Полтаві та входило до так званої групи харківських підрядників. Нагадаю, що торік у червні та липні власниця підприємства внесла у платіжні документи завищені обсяги виконаних робіт та завдала міському бюджету збиток у майже 4 млн грн. У суді першої інстанції Топчій отримала вирок - 3 роки позбавлення волі із позбавленням права обіймати керівні посади строком на 3 роки. Після оголошення вироку її взяли під варту.

Проте, декілька днів тому, Полтавський апеляційний суд, скасував це рішення та звільнив Топчій з-під варти, аргументуючи це тим, що вона повернула втрачені кошти у розмірі 4 млн грн та має хорошу характеристику, що не врахував суд першої інстанції.

І це при тому, що харківські підрядники таємно вивезли близько однієї тисячі тонн солі, яку місто закупило минулого року.

Як наслідок, з появою снігу та ожеледиці у міста немає чим посипати дороги та тротуари, що є небезпечним для мешканців Полтави.Тож, відсутність покарання корупційних злочинів призводить тільки до вчинення протиправних дій.

Через те, що посадовці різних рівнів відчувають повну безкарність та вседозволеність. Це у свою чергу сприяє зростанню соціальної напруги та підриває довіру до влади, від чого страждають всі, окрім корупції та корупціонерів.

судові колізії, правова система, корупція

За темою:

  • Троє полтавців ошукали майже на мільйон понад пів сотні людей
  • Незаконно набула статусу ВПО: обвинувачують лубенчанку
  • Обласне бюро судмедекспертизи передали у державну власність
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.