ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

00:37 20.12


"Приватбанк" визнали неплатоспроможним та націоналізували

Національний банк України визнав "Приватбанк" неплатоспроможним. Про це йдеться у спільній заяві Нацбанку та міністерства фінансів.

19 грудня "Приватбанк" на один день призупинив обслуговування юридичних осіб, більшість операцій у понеділок була недоступною і для фізосіб. Національний банк визнав "Приватбанк" неплатоспроможним. Найбільший банк країни переходить державі. Що далі?

Національний банк України заперечив можливе підвищення цін і девальвацію гривні в результаті націоналізації "Приватбанку". Про це під час брифінгу у Києві в понеділок, 19 грудня, повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева.
Ні на інфляцію, ні на курс гривні це не зробить жодного впливу
- цитує Гонтарєву інформагенція "Українські Новини".
Зазначається, що банк продовжує свою роботу, всі карткові операції й розрахунки фізичних осіб проходять у звичайному режимі. Лише тимчасово, на один день, було призупинено обслуговування юридичних осіб, що зумовлено технічними причинами. Окрім того, клієнти "Приватбанку" не зможуть розірвати строкові депозити, але будуть мати вільний доступ до своїх рахунків, - інформують у банку.

Банкомати й термінали працюватимуть відсьогодні у звичному режимі. 19 грудня у Полтаві та по області відділення банку не працювали "з технічних причин". У багатьох банкоматах, до яких виникли черги, швидко закінчилися гроші. Навіть у деяких магазинах (наприклад, у мережі АТБ) неможливо було розрахуватися карткою "Приватбанку".
Тим часом, посадовців "Приватбанку" підозрюють у розкраданні 19 мільярдів гривень рефінансування, повідомляє "Німецька хвиля".
Тим часом міжнародне агентство S&P знизило кредитний рейтинг "Приватбанку" до "вибіркового дефолту". Задля підтвердження того, що банк надалі буде працювати стабільно й без перебоїв, Мінфін заявив навіть про переведення свого зарплатного проекту у "Приватбанк". Про це повідомив на брифінгу міністр фінансів Олександр Данилюк.
Ми вирішили перевести зарплатний проект у "Приватбанк" як державний банк
- сказав він. Також, за його словами, уряд має намір продати банк після стабілізації його роботи.
Повідомляється, що загальна потреба "Приватбанку" в додатковому капіталі становить близько 148 мільярдів гривень. Акціонери банку були не в змозі виконати докапіталізацію фінустанови. Вони звернулися листом до Кабінету Міністрів із проханням входження держави в капітал "Приватбанку".
Напередодні, 18 грудня, український уряд вирішив випустити облігації внутрішньої державної позики на 150 мільярдів гривень для докапіталізації "Приватбанку", у результаті чого в державну власність перейде 100 відсотків фінустанови. Після цього уряд офіційно підтвердив рішення націоналізувати "Приватбанк" та призначити його головою правління екс-міністра фінансів Олександра Шлапака.

фінанси, гроші, банківська система, НБУ, Приватбанк

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.