ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 05.06


Призначили дату прощання з головним режисером театру ляльок

Призначили дату прощання з Ніко Лапуновим – головним режисером Полтавського театру ляльок. Актор, режисер, художник, модельєр, лялькар, дизайнер, вишивальник... Геній, який міг множити ще багато прекрасного. ..

У п’ятницю, 7 червня, о 8.15 в приміщенні Полтавського обласного театру ляльок відбудеться прощання з Ніко Лапуновим, головним режисером закладу, який помер 4 червня.

Народився 8 березня 1981 року на Дніпропетровщині.

Акторську освіту здобув у Дніпропетровському театрально-художньому коледжі – спеціальність «актор театру ляльок». Режисуру вивчав у Харківському національному університеті мистецтв. Працював артистом Херсонського музично-драматичного театру, Маріупольського муніципального театру ляльок, артистом драми Криворізького музично-драматичного театру. На посаді артиста драми, художника й режисера працював у Кримському академічному українському музичному театрі. Викладав акторську майстерність та режисуру у Кримському університеті мистецтв і туризму, працював у дитячій студії «Синій птах» при театрі ляльок. Керував сімферопольським арт-центром «Карман».

У Сімферополі прожив 13 років, який залишив через анексію Криму Росією 2014-го року. Спершу до Миколаєва, де завідував літературно-драматургічною частиною Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії та головним режисером та головним художником Миколаївського обласного академічного театру ляльок.

У Києві заснував «Nico Lapunov Studio», займався школою вишивки. З 2019-го жив та працював у Полтаві на посаді головного режисера Полтавського академічного обласного театру ляльок. Як режисер поставив у театрі шість робіт, однією з останніх з яких став «Великий льох» за мотивами однойменної поеми-містерії Тараса Шевченка. Вільний час приділяв створенню ляльок та вишивці. Працював над створенням колекції одягу (показ якої відбувся у Барселоні), вишивкою сценічного костюму Віри Брежнєвої тощо.

Є автором вишитого анімаційного триптиха «Де я? Молитва. Моя Україна», який 2016 року присвятив Олегу Сенцову та іншим політв’язням з України, яких в заручниках тримає Росія. Перший з мультфільмів присвячено болю й тузі за рідною домівкою та півостровом; друга серія – «Вишита молитва» – біль за загиблими воїнами АТО; й третя анімаційна робота – «Моя Україна» – про надію на краще – квітуча Україна, яку маємо створити своїми руками. За сподіванням автора, «Україна розквітне своїми барвами, квітами, але для цього треба працювати».

Режисерська робота «А хай то качка копне», яку поставив на сцені Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки 2021 року стала лауреатом IV Всеукраїнського театрального фестивалю-премії «GRA» у номінації «Найкраща вистава для дітей».

З перших днів повномасштабної війни доєднався до Територіальної оборони й до лав ЗСУ.

В кінці травня 2024 року був госпіталізований через проблеми із мовленням.

Діагноз досі встановлено не було – медики боролися із запаленням та несподіваним набряком у його мозку.

18 травня 2024 року зіграв у відновленій виставі «Великий Льох». Помер вночі 4 червня 2024 року.

 Поховання – м. Верхівцеве (Кам'янський район Дніпропетровської області).

прощання, Ніко Лапунов

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.