ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:01 31.12


Процес пішов: ще два села готуються змінити назву

Загалом на Полтавщині налічується 818 об’єктів топоніміки, які мають змінити назви у зв’язку з пакетом законів про декомунізацію, що почав діяти в Україні з травня 2015 року. З них 47 - населені пункти.

Лише у половині випадків районні ради розглядали пропозиції щодо того, як саме мають змінитися назви вулиць та населених пунктів. Нагадаємо, першим перейменованим селом стало Дачне, яке було Радянською Дачею.  У Гадяцькому районі, де воно знаходиться, є ще два села, які підпадають під дію законодавства. Так, Жовтневе перетвориться у Степне, а Краснознаменівка – у Сергіївку.

Цікаво, що у більшості випадків селяни хочуть, аби їхнім населеним пунктам повернули історичну назву. У деяких випадках вони пропонують пов’язати село із храмом, який там знаходиться. Так, Фрунзівське у Глобинського району може стати Троїцьким. Село Жовтневе у Лубенському районі може перетворитися у Покровське.

Якщо із селами як-то кажуть «процес пішов», то у випадку з містом Комсомольськом питання ще довго залишатиметься відкритим. За останні півроку обговорення зміни його назви відбулося на базі 80 громадських організацій. І комсомольчани одностайні – змінювати ім’я молодого міста, яке створене у 1960 році, категорично не хочуть. Іншої назви у нього ніколи не було, а будували його і оселилися там молоді люди, серед яких було багато комсомольців - із різних куточків Радянського Союзу.

Нагадаємо, найближчим часом змінять свої назви Ленінський та Октябрьський райони Полтави – на Подільський та Котляревський відповідно.

 

Анна СОЛТОВСЬКА

декомунізація, політика, Комсомольськ

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.