ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:45 13.02


Прокуратура дотисла у суді підприємство "Гадячсир"

Прокуратура Полтавщини попередила незаконне звільнення ТОВ "Гадячсир" від сплати виконавчого збору в сумі понад півтора мільйона доларів США.


У 2016 році своїм рішенням господарський суд задовольнив позов одного з банків щодо стягнення з ТОВ "Гадячсир" заборгованості по кредиту в сумі 15,9 млн доларів США та 206 тисяч гривень. Після набрання рішення суду законної сили, банк скерував наказ на примусове виконання до Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту України. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

На виконання даного рішення суду державний виконавець відкрив провадження та одночасно нарахував виконавчий збір у розмірі 10% від суми, що підлягає стягненню, а саме 1,5 млн доларів США та 20 000 гривень, а також наклав арешт на майно та кошти боржника.

У квітні 2018 року банк звернувся до державного виконавця про повернення виконавчого документа без виконання. Відповідно до ч.3 ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження" боржник не звільняється від сплати виконавчого збору у разі повернення виконавчого документа на вимогу стягувача, державний виконавець виніс постанову про стягнення з ТОВ "Гадячсир" виконавчого збору в розмірі 1,5 млн доларів США та 20 000 грн.

Не бажаючи сплачувати в дохід держави вказану суму, підприємство звернулось до суду зі скаргою на рішення державного виконавця. Своєю ухвалою господарський суд частково задовольнив скаргу товариства, скасував постанову головного державного виконавця та визнав неправомірною його бездіяльність щодо не вирішення питань про зняття арешту, накладеного на майно (кошти) боржника.

"Прокуратура Полтавської області встановила, що дане рішення постановлено судом із порушенням правил підсудності, оскільки такі справи розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а також із неправильним застосуванням норм Закону України "Про виконавче провадження". Реагуючи на виявлені порушення, прокуратура Полтавської області внесла апеляційну скаргу на вказане судове рішення, яка судом задоволена. Завдяки вжитим заходам попереджено незаконне звільнення судом першої інстанції ТОВ "Гадячсир" від сплати виконавчого збору в сумі 1,5 млн доларів США, що еквівалентно 44 млн грн", – йдеться у повідомленні прокуратури.
 

прокуратура, суд, виконавська служба, ТОВ Гадячсир, заборгованість, гроші

За темою:

  • За незаконний продаж підакцизних товарів чоловіку загрожує штраф
  • На Полтавщині СБУ викрила ще трьох прихильників "рашизму"
  • Міська влада не знає, що робити з історичною будівлею екскінотеатру "Колос" у Полтаві
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.