ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:00 31.03


Прокуратура Полтавщини ініціювала скасування держреєстрації договору оренди понад 40 га землі

Апеляційний суд Полтавської області задовольнив апеляційну скаргу заступника прокурора Полтавщини, подану на рішення Новосанжарського районного суду від 11 грудня 2017 року. Йшлося про оренду понад 40 га землі.

Так, Кобеляцькій місцевій прокуратурі у позовних вимогах до Новосанжарської районної державної адміністрації, Головного управління Держгеокадастру в області та однієї із засновниць селянського (фермерського) господарства було відмовлено.

Постановою апеляційного суду ухвалене нове рішення.

Зокрема, суд визнав незаконними і скасував розпорядження голови Новосанжарської райдержадміністрації від 27 січня 2012 року «Про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки» та від 19 жовтня 2012 року «Про розгляд та затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства та передачі земельної ділянки в оренду».

Також визнав недійсним договір оренди землі від 14 жовтня 2014 року, укладений між тоді ще управлінням Держземагенства в Полтавській області і вищезгаданою громадянкою, щодо оренди земельної ділянки площею понад 40 га, яка розташована на території Новосанжарського району, та скасував його державну реєстрацію

 – розповіла начальник відділу представництва інтересів громадянина або держави в суді та при виконанні судових рішень прокуратури області Ольга Пальонна.

Окрім цього, суд зобов’язав засновницю СФГ повернути управлінню Держгеокадастру у Полтавській області зазначену землю, вартість якої – майже 770 тис. грн.

За заявою прокуратури 27 березня 2018 року державна реєстрація договору оренди землі скасована, про що внесені відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Підставою для пред’явлення позову стало те, що на момент звернення до райдержадміністрації із заявою про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки із земель запасу сільської ради для ведення фермерського господарства з подальшою передачею в оренду жінка вже була засновником фермерського господарства. А відповідно до чинного законодавства право на отримання земельної ділянки державної власності особа може використати один раз. Додатково земельні ділянки громадяни чи фермерські господарства повинні отримувати на конкурентних засадах через участь у торгах. Фермерське господарство після державної реєстрації має право на отримання додаткової ділянки чи ділянок, але як юридична особа, а не громадянин з метою створення фермерського господарства

– пояснила прокурор.

суд, прокуратура, оренда землі

За темою:

  • На Полтавщині затримали двох поліцейських під час отримання хабара
  • Суд продовжив на два місяці тримання під вартою обвинуваченим у справах Бабаєва і Лободенка
  • Суд не дозволив арештувати всі вилучені під час обшуку кошти радника Пісоцького
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.