ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:45 19.10


Прокуратура пред'явила позов до власників "особняка з медальйонами"

Полтавська обласна прокуратура до власників пам’ятки архітектури місцевого значення – Міський особняк з модульйонами - пред’явила позовну заяву про зобов’язання укласти охоронний договір на вказану будівлю, розташовану у Полтаві, на вулиці Соборності, 12. 

 

Про це повідомили у Полтавській обласній прокуратурі.

У лютому 1993 року рішенням Полтавської міської ради народних депутатів приміщенню надано статус пам’ятки історії та архітектури місцевого значення. Зустрічається кілька варіантів назви: особняк з медальйонами, або з модульйонами (модильйонами).

У липні 2021 року розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації будинок внесено до Переліку об’єктів культурної спадщини, як щойно виявлений об’єкт історії та архітектури – Міський особняк “з модульйонами” (житловий будинок).

"Позов пред’явлено в інтересах держави в особі Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради. Його розглядатиме Полтавський окружний адміністративний суд. Укладення охоронного договору унеможливить використання території пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть зашкодити пам’ятці, також надасть змогу утримувати її в належному стані у спосіб, що потребує якнайменших змін та забезпечує збереження автентичності, просторової композиції", – йдеться у повідомленні.

Відповідно до інформації навчально-наукового інституту архітектури, будівництва та землеустрою Національного університету "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка", особняк побудовано в 1860-х роках. Розміщений він в історико-культурній заповідній території міста Полтави (центральний історичний ареал), на території Старополтавського городища. Бере участь у формуванні містобудівного ансамблю Спаської церкви (пам’ятка архітектури національного значення). Разом з особняком Нев’янта (1906 року, вул. Соборності, 8) створює симетричні акценти обабіч Спаської церкви та її дзвіниці по вул. Соборності.

На даний час будівля перебуває в напіваварійному стані (потребує експертного уточнення) та потребує капітального ремонту. Будинок пов’язаний із біографією таких діячів, як живописець Соломон Розенбаум та колишній голова федерації важкої атлетики Полтавської області Альберт Штахман.

Відповідно до словника архітектурних термінів, вірною є назва з медальойнами, оскільки на фасаді будівлі розміщена декоративна прикраса у вигляді орнаментальної ліпної композиції круглої форми. На медальйоні зображено ножиці, або шаблі, що, на думку краєзнавців, є стилізованою анаграмою колишнього власника.

Модульйон (модильйон) – це архітектурна деталь у вигляді кронштейна із завитком, яка підтримує винос карнизної плити в антаблементі коринфського або композитного ордерів, які в архітектурно-композиційному вирішені вказаної будівлі відсутні.

позов, охорона, історія, архітектура, прокуратура

За темою:

  • Апеляційний суд не знайшов підстав для арешту Мамая
  • Прокурор Полтавщини написав заяву на звільнення
  • Чиновник із Полтавщини "замовив" бізнесмена за 5000 доларів
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.