ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:00 29.05


Прокуратуру Полтавщини ретельно перевіряють

З 29 травня в прокуратурі Полтавської області почала працювати комплексна перевірка з Києва, яка має намір здійснити ревізію роботи регіонального відомства.

Про перевірку повідомляє видання Страна.ua. Про те, що готується виїзд трьох десятків "аудиторів" на чолі з першим заступником голови ГПУ Дмитром Сторожуком виданню підтвердили два не пов'язаних між собою джерела у відомстві. На офіційному рівні відомості про перевірку афішувати не поспішають.

Цю інформацію я не можу ні підтвердити, ні спростувати. Краще звертайтеся по даному питанню в центральний апарат ГПУ

 — повідомила прес-секретар прокуратури Полтавщини Людмила Іващук.

Ще менш балакучими виявилися в Генпрокуратурі. У прес-службі відомства журналістам повідомили, що не володіють відомостями щодо комплексної ревізії полтавських прокурорів. І уточнили — навіть якби такі дані і ми мали, повідомляти про них пресі навряд чи планувалося. "Це службова інформація, яка не підлягає розголошенню", — підкреслили в ГПУ.

Головною мішенню візиту перевіряючих в Полтаву, за нашими даними, виступає облпрокурор Микола Кармазін. Цей уродженець Диканьки був призначений на свою нинішню посаду півтора роки тому, фактично повернувшись на рідну землю через кілька років роботи в главку.

Як говорить інше джерело, "камбеку" Кармазіна на Полтавщину передували тривалі закулісні домовленості на Печерських пагорбах. У серпні 2016 року їхня жертвою став попередник Миколи Павловича — Сергій Попов. Який спочатку пішов у відпустку і заперечував будь-яке бажання покинути свою посаду. Але потім написав заяву за власним бажанням, і якраз до річниці свого перебування на посаді був звільнений.

Після цього настали три місяці "прокурорського лихоліття", кінець яким поклав наказ про призначення Кармазіна. Чи не з перших місяців на місцевих інформаційних ресурсах його стали називати провідником в регіоні генеральної лінії партії "Народний фронт".

У прокурорських колах стверджують, що це з самого початку викликало роздратування у лояльного до лінії Банкової керівника ГПУ Юрія Луценка. І буквально через місяць після переїзду в Полтаву Микола Кармазін опинився на межі відставки. Приводом до якої стала скандальна історія упіймання і подальшого зникнення після засідання суду Геннадія Капканова, якого слідство називало "лідером міжнародного злочинного кібергруппи Avalanche".

Коментуючи "прокол" правоохоронців, Луценко фактично "повісив" його на Кармазіна. Втім, обіцяних оргвисновків щодо полтавського прокурора так і не послідувало (сам Капканов на початку 2018 року був знову затриманий і сьогодні його справу передано до суду).

Також з'ясувалося, що під час відпустки Микола Кармазін здав кваліфікаційний адвокатський іспит, що передбачає його бажання обзавестися відповідним свідоцтвом. Зважаючи на це, про його можливу відставку заговорили з подвоєною силою, але незабаром облпрокурор повернувся до роботи і наразі виконує свої обов'язки.

Як вважає співрозмовник "Країни" в ГПУ, збереженням своєї посади Кармазін, в першу чергу, зобов'язаний представникам "Народного фронту", яким він нібито забезпечує протекцію для розвитку газового бізнесу і невтручання в сформований статус-кво з видобутку піску.

Настрій дуже серйозний. Є відомості, що під час перевірки можуть влаштувати "сюрприз" Полтаві руками НАБУ, що посилить глибину аудиту і викличе кадрові пертурбації

 — сказав співрозмовник видання в Генпрокуратурі. Він не виключає, що наслідком ревізії може стати спроба не тільки змістити Кармазіна, а й вдарити по керманичу Полтавської області Валерію Головку. Нібито цього можуть домагатися на Банковій із метою того, щоб перед майбутніми президентськими виборами поставити "свою людину" на посаду голови ОДА.

влада, прокуратура, перевірка

За темою:

  • Друге пленарне засідання сесії полтавської міськради не відбулося
  • У Полтаві хочуть створити центр учасників бойових дій
  • Будівництво на Героїв АТО: точка зору забудовника
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.