ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

19:48 25.07


"Ми не в супермаркеті, щоб обвинувачений суддя Лазюк обирав собі прокурора" - Скибенко

Більше року Полтавський райсуд не може розпочати розгляд справи про хабар харківському судді Сергію Лазюку. Причина – все нові й нові клопотання його адвоката.

21 січня 2016 року правоохоронці затримали суддю Дзержинського районного суда міста Харкова Сергія Лазюка у службовому кабінеті під час отримання 800 доларів хабаря.

Нібито, загальна сума у 1000 доларів передбачалась за отримання рішення щодо примусового виселення іншої особи з житла. Однак, через півтора роки після інциденту справа навіть не почалася розглядатися по суті. Чергове засідання у Полтавському районному суді проводили 24 липня 2017 року.

Спроба прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Олексія Скибенка нарешті зачитати обвинувальний висновок – знову не увінчалася успіхом. Адже сторона захисту забажала його відводу.

Ми вже більше року кричимо всюди, що це була провокація. Ми звернулися до військової прокуратури. Вони порушили кримінальне провадження відносно працівників Служби безпеки України, які зробили цю провокацію. Ми надали певні докази, відеоматеріали, як підкидували ці гроші. А нас ніхто не чує. Ані суд, ані прокурор. Бо ми вже багато разів спілкувалися про відмову від державного обвинувачення. І у нас ніяк не відбувається дана офіційна розмова. Склалося враження, що прокурор цьому перешкоджає

 

- заявив на суді Сергій Лазюк.

Він вважає, що небажання прокурора йти на діалог, а також завершення досудового слідства раніше, ніж стали відомі результати експертиз – це є доказами упередженості прокурора. Також, зі слів Лазюка, на стадії досудового розслідування він виявив, що слідчий СБУ докладав в хабар свої кошти.  

Антикорупційний прокурор вважав вимоги сторони захисту щодо його відводу абсурдними.

Жодного доказу, жодного свідка на даний час не допитано. Навіть обвинувачення я не зміг оголосити. Відвести мене і призначити когось іншого? Захисник зі своїм підзахисним не в супермаркеті знаходяться, щоб вибирати собі які небудь продукти. Так би мовити: “цей прокурор нам не подобається, призначте іншого

 

– апелював Олексій Скибенко.

Особливо активно виступав адвокат Олексій Кучер, який звинуватив члена судової колегії Ольгу Путрю у заданні питань, які підігрують стороні обвинувачення. В якийсь момент він почав гучно та емоційно доводити свою правоту.

Я у вас запитала елементарне питання. Ви мене не чуєте. Кричати – це порушення процесу. Чому ви підвищуєте голос?

 

— парирувала суддя Ольга Путря.

Втім, настирливість не допомогла стороні захисту. Колегія суддів у складі головуючої судді Людмили Стрюк, згаданої вище Ольги Путрі та голови суду Ігоря Кіндяка відмовила у відводі прокурора.

Тим не менш, у адвоката було в запасі ще кілька клопотань. Зокрема він спочатку звернувся до суду надати роз’яснення відмови йому у задоволенні минулих клопотань.

А потім, отримавши відмову, попросив суд перенести засідання у зв’язку з тим, що захист оскаржуватиме відмову в апеляційному суді.

Після цієї ухвали я можу тільки сказать, що , на жаль, у цьому залі правосуддя не відбувається

- прокоментував відмову суддів Сергій Лазюк.

 

Наступне судове засідання відбудеться 21 серпня 2017 року об 11:00.

суд, полтава, корупція, САП, кримінал

За темою:

  • Викрадачу немовляти у Кременчуці обрали запобіжний захід
  • На Полтавщині чоловіка засудили за безжальне вбивство вітчима та підпал матері
  • 95 тисяч гривень за електроплиту й овочерізку: ціну угоди комунальниками переглянуть
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.