ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:20 19.03

P


Прості способи виявлення підроблених гривень

Потрапити у ситуацію, коли має місце використання фальшивих гривневих банкнот може будь-яка людина. Але, якщо є сумніви щодо окремих купюр, варто відразу їх перевіряти. Для цього можна скористатися простими порадами від НБУ.

 

Цікаво, що минулого року, на один мільйон справжніх грошей, було 2,1 підроблених. Тому, за висновком Нацбанку, рівень підробки нацвалюти залишається невисоким. А, якщо людині потрібно отримати гострих відчуттів, можна запустити VIP казино з цілодобовим доступом до безкоштовних слотів. 

Тонкощі детальної перевірки "паперової" гривні

Якщо українці матимуть уявлення про наявні захисні елементи гривні, вони зможуть відрізнити підробку. Для цього варто робити візуальну, тактильну або апаратну перевірку. А, за порадою Нацбанку, перевірити банкноту на справжність можна:

  • На дотик. Зокрема, уваги заслуговують якість паперу та рельєф;
  • За допомогою виставлення купюр на світло (перевірка водяного знаку, наскрізних елементів та спеціальної стрічки);
  • За зміною кутів нахилу банкнот. Наприклад, це надає змогу побачити якість малюнків з оптично-змінними фарбами.

Ці способи допоможуть людям здійснювати безпечно будь-які готівкові розрахунки. У разі сумнівів, можна звернутися до банку, який передасть купюри на перевірку. Якщо гроші справжні, вони повернуться господарям, але у разі підробки, вартість не відшкодовується. Щобільше, “гривня з проблемами” вилучається з обігу та передається до слідчих відомств для подальшого розслідування. 

Які банкноти підроблялися у 2023 році

Відомо, що у 2023 році найбільше підроблених гривень було серед купюр старого зразка. 93% “фейків” представили банкноти: 100, 200 та 500 гривень. Цікаво, що серед цих підробок, найбільша частина відводиться купюрам з номіналом 200 грн (61% від загальної кількості підробок).
Щодо "оновлених гривень", минулого року було вилучено 18% від загальної кількості. Тобто, якщо взяти 1 млн справжніх купюр, серед них було лише 0.4 "фейкових". Це пояснюється більш передовими засобами захисту нових грошей та складністю їх підробки. 

Окремо, слід зазначити, що у 2023 році було менше підробок іноземних грошових одиниць. Тобто, з обігу було знято десь біля 700 закордонних купюр. Серед них банкноти на 50 або 100 доларів (97%) та 50/200 євро (3%). При цьому, як серед української валюти, так і зарубіжних одиниць, рівень підробок був однаково низьким.


 

гроші, купюри, банкноти

За темою:

  • На покіс трави та прибирання вулиць влада Полтави хоче витратити майже 15 мільйонів
  • Фінансова грамотність – обов’язкові знання, котрі повинна мати сучасна людина 
  • Три заклади профтехосвіти області отримають 32 мільйони на майстерні
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.