ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:16 17.06


Просто неба у Полтаві співали пісні Цоя

16 червня в Полтаві, на літній сцені майданчика "Твій простір" провели вечірку просто неба пам'яті Віктора Цоя - "Життя як кіно".

Захід, приурочений до 55-річчя з дня народження Віктора Цоя (21 червня), організувала творча команда співробітників обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара. Це вже п'ятий захід у бібліотеці, який так чи інакше стосується творчості радянської рок-зірки Віктора Цоя – співака, актора, автора і виконавця пісень, незмінного лідера групи "Кіно." Втім, уперше вечірка відбулася в такому форматі — просто неба.

По-перше, в Полтаві дуже багато поціновувачів творчості Віктора Цоя. А взагалі, ми можемо надати багато відомої й невідомої інформації про нього — у нашій бібліотеці є чим поділитися з тими, хто цікавиться темою. Вирішили спробувати новий для нас формат, щоб охопити більшу аудиторію

– розповіла завідувач відділу соціокультурної роботи обласної бібліотеки для юнацтва Наталія Рисенко.

Ідейним натхненником заходів, присвячених творчості Вікора Цоя, у бібліотеці для юнацтва є юрист та волонтер "Полтавського батальйону небайдужих" Андрій Осадчий. Про свою співпрацю з бібліотекою говорить просто – на одному з благодійних заходів ПБН заговорили про уподобання та з'ясувалося, що бібліотекарям ця тема теж не чужа. Андрій, власне, і провів вечірку – разом із бібліотекарем Вікторією Пісковою.

Для мене ця тема дуже близька – я фанат Віктора Цоя. Я з ним виріс, з ним живу, дорослішаю, дуже люблю його пісні. Приємно, що мою ідею підтримала, як я вважаю, найпрогресивніша бібліотека міста

– пояснив Андрій Осадчий.

Прозвучали майже два десятки топ-композицій гурту "Кіно", відібраних з усіх альбомів колективу. Звучали пісні, які прихильники Віктора Цоя практично всі знають напам'ять – такі хіти, як "Восьмикласниця", "Звезда по имени сонце", "Група крові" та інші звучать не тільки на подвір'ях багатоповерхівок, а й на площах у виконанні вуличних музикантів. Тому не дивно, що композиції разом з артистами виконували гості заходу – а їх було близько двох сотень.

На сцені хіти "Кіно" виконували Євген Лопушинський, група "Арт&Ко" (Артем Железняк, Антон Нестеренко, Богдан Шкуринський), юна акторка обласного музично-драматичного театру Соня Галатченко та Андрій Довгаль. Під час концерту також звучали звукозаписи в оригінальному виконанні Віктора Цоя, транслювалися відео та фотографії з рок-зіркою. Ведучі розповідали маловідомі факти з життя кумира радянської молоді 1980-х років.

Коли на майданчик опустилися сутінки, творча команда організаторів презентувала гостям ще один сюрприз: ілюстрацією до вокальних номерів стала пісочна анімація від Анни Будущевої.

Дуже цікавий захід для мене, бо я з дитинства обожнюю всі пісні Віктора Цоя. Тільки, на жаль, трохи не вистачило драйву – погано чути розповіді ведучих. Але наспівалися вволю

– розповіла полтавка Марина.

За словами Наталії Рисенко, захід організовували силами бібліотеки, за допомоги полтавських громадських організацій. Хтось надав апаратуру, хтось — мікрофони, світло, лавки. Охороняли громадський порядок та забезпечували медичне чергування волонтери — представники кількох міських громадських організацій.

культура, мистецтво, музика, пам'ять, Віктор Цой, концерт

За темою:

  • У Полтаві відбувся концерт на честь Дня Європи
  • Полтавські співаки об'єднались, щоб створити потужний мистецький щит
  • У Полтаві провели концерт для переселенців
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.