ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:14 29.01


Гроші за проїзд пільговиків по області будуть повертати з обласного бюджету

Депутати обласної ради виділили півтора мільйони гривень із резервного фонду бюджету на компенсацію проїзду пільговиків. За поїздки, більші за 50 км, вони отримуватимуть компенсацію.

Проїзд пільговиків у міжміських автобусах на відстань більшу, ніж 50 км, будуть компенсувати з обласного бюджету. Рішення про внесення змін і доповнень до обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення прийняли на сесії обласної ради. Гроші на це — півтора мільйона гривень - візьмуть з резервного фонду Полтавщини. Їх вистачить, принаймні, на перший квартал.

Питання, у якій формі та яким чином пільговики — тих, хто має право на безкоштовний міжміський проїзд, в області нарахували 117 тисяч — отримуватимуть компенсацію за проїзд, викликало жваву дискусію.

Депутат Віктор Скочко (фракція "Аграрної партії") зазначив:

Найкращим варіантом є адресна грошова компенсація кожному пільговикові. Усі мають отримати рівні суми, а чи витрачати їх на проїзд, хай вирішують самі.

Однак директор Департаменту праці та соціального захисту населення Людмила Корнієнко заперечила: це неможливо. Адже невідомо, яку конкретно суму у 2016 році буде витрачено на компенсацію перевізникам вартості проїзду пільговиків:

Пільгові квитки водії автобусів повинні самі збирати та передавати їх у місцеві відділи соцзахисту для отримання компенсації, - переконаний депутат Петро Ворона. - Адже для мешканців віддалених сіл виконати цю процедуру проблематично. Пільговики муситимуть дістатися райцентрів, витративши на це свій час і, знову ж таки, кошти.

Утім, з цією пропозицією депутати теж не погодилися: побачили у ній можливість для фінансових зловживань з боку перевізників та автостанцій.

Вирішено, що на автостанціях пільговикам продаватимуть іменні квитки. Щоб отримати компенсацію, їх, зазначивши номер пільгового посвідчення, потрібно буде передати в місцеві органи соціального захисту населення. І протягом двох тижнів отримати свої гроші назад.

Депутати визнають: це, можливо, не найзручніший спосіб, але на сьогодні він найприйнятніший.

Юлія Костенко, депутат облради від ВО "Свобода", говорить:

Фракція "Свободи" голосувала "за", адже вже зараз потрібно щось робити з пільговими перевезеннями. Ми шукаємо шляхи вирiшення цього питання, й прийнятi механiзми компенсацiї не є сталими. Якщо будуть iншi вагомi пропозицiї вiд зацiкавлених сторiн - пiльговикiв, перевiзникiв - то механiзм буде змiнено чи вдосконалено.

Депутати сподіваються, що за кілька місяців гроші на компенсацію перевізникам проїзду пільговиків таки знайдуться у державному бюджеті України.

Наталка ЯРІЙ

пільги, проїзд, компенсація, бюджет, сесія, депутати

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.