ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 25.02


Психологічної допомоги потребують тисячі жителів області

Дванадцять тисяч жителів Полтавщини минулоріч скористалися послугами сімейних лікарів із надання психологічної допомоги.

 

Перший заступник начальника Полтавської ОВА Богдан Корольчук та регіональна координаторка всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Ющенко з робочою поїздкою у Великобагачанському центрі первинної медико-санітарної допомоги, повідомляє Полтавська ОВА.

У межах поїздки ознайомилися з роботою закладу, зустрілися з сімейними лікарями та медичними працівниками, обговорили інтеграцію послуги з ментального здоров’я на рівні первинної медичної допомоги, надання допомоги пацієнтам у сфері психічного здоров’я.

 — У Полтавській області близько 3,5 тисячі працівників пройшли навчання за програмою. І нині сімейні лікарі надають допомогу пацієнтам, можуть швидше зрозуміти причини – це розлади психічні, чи розлади сну тощо, – розповів Богдан Корольчук. – Це дієве навчання, що допомагає швидше діагностувати хворобу, вирішити її в сімейного лікаря чи спрямувати до профільного фахівця. Полтавщина активно включилася в роботу і масштабує проєкт, щоб кожен із сімейних лікарів міг надати психічну допомогу.

Регіональна координаторка всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Юлія Ющенко розповіла, що через війну кожен п’ятий українець знаходиться під загрозою однієї із форм психічного розладу. Ці висновки зроблені за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 — Із початку повномасштабного вторгнення почала працювати програма медичних гарантій, де допомога в сфері ментального здоров’я стала одним із пріоритетів. На контрактування з НСЗУ за пакетом «Супровід і лікування дорослих і дітей з психічними розладами» на первинній ланці медичної допомоги на Полтавщині укладено 41 договір із медичними закладами. Важливо, що сьогодні можна знайти сімейного лікаря, який надає психологічну допомогу, – розповіла Юлія Ющенко.

За даними НСЗУ, минулого року більше 12 тисяч жителів Полтавщини скористалися послугами сімейних лікарів із надання психологічної допомоги.

війна, допомога, ментальне здоров'я, медицина

За темою:

  • У Полтаві відкрили триповерховий реабілітаційний центр для поранених
  • Волонтери організували збір коштів для родини загиблої від ракетного удару
  • Кременчужани виготовляють магнітні екстрактори для порятунку поранених
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.