ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:30 13.08


Рада суддів вважає, що засуджувати закриття справи Кернеса рано та неприпустимо

Рада суддів України вважає неприпустимими висловлювання про неправосудність рішення Київського районного суду Полтави від 10 серпня про закриття справи щодо мера Харкова Геннадія Кернеса і його охоронців до винесення рішення судом вищої інстанції.

Рада суддів ухвалила відповідну резолюцію під час позачергового засідання в понеділок, 13 серпня, передають Українські Новини.

Під час засідання члени Ради суддів зазначили, що незгода з будь-яким рішенням суду є приводом для звернення до апеляційної чи касаційної інстанції, при цьому висловлювання про незаконність, неправосудности рішення суду неприпустимі до винесення рішення з відповідного питання судом вищої інстанції.

Голова Ради суддів Олег Ткачук додав, що висловлювання про неправосудности рішення суду про закриття справи екс-мера Харкова не поодинокі і подібні висловлювання щодо тих чи інших судових рішень ще до розгляду позовів в апеляційній і касаційній інстанціях дозволяють собі і представники правоохоронних органів, і політики різних рівнів влади.

На думку членів Ради суддів, подібна ситуація загрожує незалежності судової системи.

Згідно з резолюцією, Рада суддів пропонує забезпечити пильний громадський контроль за розглядом апеляційного позову прокуратури у справі Кернеса і закликав ЗМІ взяти активну участь у висвітленні судових засідань.

Також Рада закликала зборів суддів різних судів до 14 вересня надати свої висновки щодо затягування розгляду справ та неявки сторін на судові засідання, щоб якісно проаналізувати ситуацію, що склалася і обговорити її з прокурорськими та адвокатськими об'єднаннями.

суд, резонанс, Геннадій Кернес, Рада суддів, суспільство, скандал

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.