ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:30 09.02


Рахунки за воду і тепло розподілятимуть по-новому

Жителі багатоквартирних будинків будуть сплачувати за послуги водопостачання та тепла згідно з показниками загальнобудинкового лічильника. При цьому до уваги будуть братися також і показники квартирних лічильників.

Таку методику затвердили у Міністерстві регіонального розвитку. Наказ набрає чинності з дня його офіційної публікації.

Таким чином, якщо показники, які зняли комунальні працівники із загальнобудинкового лічильника будуть мати суттєву різницю із сумарними показниками квартирних лічильників, то різниця буде розподілятися між усіма жителями будинку.

Також зазначають, що за умови, якщо у будинку є вбудований паркінг, то розподіл обсягів спожитої теплової енергії на опалювання у будівлі здійснюється також між власниками таких паркомісць.

Крім того, жителі будинку будуть платити за обігрів таких місць загального користування, як тамбури, сходові клітки, та ін.

Сума буде обчислюватися наступним чином: від загального показника спожитої теплової енергії на будинок будуть вираховувати відсоток витраченого тепла на місця загального користування. Отриману цифру переведуть в грошовий еквівалент і розподілять між усіма квартирами.

Сам же коефіцієнт буде залежати від поверховості будівлі:

- одноповерхова будівля - 20 %;

- двоповерхова - 18 %;

триповерхова - 16 %;

- чотириповерхова - 14 %;

- п'ятиповерхова - 12 %;

- шестиповерхова та вище - 10 %.

На суму в платіжці буде впливати наявність тамбура, який закритий дверима, засклений балкон, якість ізоляції інженерних систем. Крім того для кутових квартир та таких, що розміщуються над арками на перших та останніх поверхах, буде застосовуватися спеціальний коефіцієнт.

Утім варто додати, що коефіцієнти автоматично застосовуватися не будуть. Так, для того, щоб рахувати тепло з урахуванням особливості житлової площі, відповідне рішення повинні ухвалити всі співвласники багатоквартирного будинку. 

комуналка, вода, тепло, платіжки

За темою:

  • "Полтававодоканал" та "Полтаватеплоенерго" можуть передати до міської комунвласності
  • "Полтавагаз" не зможе встановлювати загальнобудинкові лічильники без згоди мешканців
  • Комунальні тарифи почали знижуватися
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.