ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:36 18.01

P


Рецензія про книгу «Моя темна Ванесса»

Кохання, що долає вікові кордони, чи зухвала маніпуляція? Це питання турбує головну героїню з п’ятнадцяти років, адже у розквіт руху #MeToo вона активно згадує свої відносини з вчителем, що був на 27 років старший за неї.

Ванесса ‒ ненадійний оповідач у цій книзі, і саме це робить сюжет яскравим: вона сумнівається, злиться, не розуміє, де правда. “Моя темна Ванесса” ‒ це не сповідь і не покаяння, а, скоріш, спроба зрозуміти себе та свій травматичний досвід.

 

Оповідання ведеться паралельно від особи юної 15-тирічної Ванесси та від вже дорослої 32-хрічної жінки, занурюючи читача водночас у юність головної героїні та у життя, яке в неї склалося після тих бурхливих років.

 

Більше читання ‒ більший кругозір! Ви можете купити цю книгу на сайті національної книжкової платформи України “Yakaboo” з доставкою до будь-якого міста України. 

Про Кейт Елізабет Расселл

Кейт Елізабет Расселл дебютувала з цією книгою-бестеселером у 2020-му році. Кейт ‒ доктор філософії у галузі творчого письма, письменниця та людина з бурхливим життям. Книга “Моя темна Ванесса”, як згодом зізналася авторка, створена за мотивами її власного досвіду з сексуальним та емоціональним насильством у підліткові роки.

Про книгу “Моя темна Ванесса”

У книзі оповідання розпочинається водночас у 2017-му та 2000-му роках. П’ятнадцятирічна Ванесса сором’язлива та тиха, тридцятидворічна ‒ заплутана та трішки налякана. Коли тобі п’ятнадцять, здається, що усе справжнє ‒ навіть компліменти та почуття вчителя, що удвічі старше за тебе. Коли тобі тридцять два, дуже важко вважати себе жертвою, бо здається, що все було по-справжньому та зовсім не так, як в інших. Ця книга дуже тонко та реалістично описує всі ці почуття, і деколи на головну героїню не можна не розгніватися ‒ як вона може не бачити очевидного? 

 

Навіть читаючи “Лоліту”, Ванесса хоча й розуміє огидність дій Гумберта, не хоче проводити паралель з власною залежністю від маніпуляцій вчителя Стрейна. Для неї ті стосунки були справжніми та, як вона сама каже, “живими”, але для Джейкоба Стрейна Ванесса стає лише черговою юною дівчиною, яку дуже легко зачарувати компліментами та хибним відчуттям особливості, нетиповості.

 

За кожною жертвою домагань у юному віці є історія сумнівів та надії на те, що все було не так погано. “Моя темна Ванесса” ‒ це книга, яка відкриває очі на поведінку серійних педофілів: маніпулятивну та побудовану на жалості та емоційній залежності. Прочитати її потрібно і батькам, які турбуються за своїх дітей-підлітків і мають одразу бачити червоні прапорці у їх поведінці, і всім, кому особисто відкликається тема аб’юзивних відносин.

 

Купити цю книгу за доступною ціною можна на сайті національної книжкової платформи України “Yakaboo”. Книгу можна замовити зі швидкою доставкою до будь-якого міста України, а для жителів Києва можливий самовивіз із головного офісу компанії за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 22, 1 поверх (Головпоштамт). Дізнавайтеся більше про наявність примірників на сайті або за номером телефону 0(800)-600-505.

книги

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.