17:00 06.07 2537
Реконструкція фрагменту Полтавського бою, манекен шведського воїна, пісочна анімація, мультимедійна презентація, відеозв’язок та квест - все це на власні очі мали змогу побачити гості "Поля Полтавської битви".
Днями в Державному культурно-історичному заповіднику "Поле Полтавської битви" відбулися заходи, присвячені 310-й річниці укладення воєнно-політичного союзу між гетьманом Іваном Мазепою та шведським королем Карлом XII та роковинам Полтавської битви.
Біля братської могили російських воїнів демонстрували реконструкцію короткочасного фрагменту Полтавського бою.
Мушкет й навіть гармата могли не вистрелити й з десятого разу. Ось чому важливо було тримати порох сухим та вміти користуватися кресалом
— пояснив керівник клубу реконструкцій "Полтавська баталія" Михайло Меллін і запропонував присутнім перенестися в 1709 рік та відчути себе учасниками тих подій.
У музеї історії Полтавської битви відбулася презентація однострою шведського воїна піхотного полку початку 18-ого століття. За словами наукового співробітника музею Сергія Макаренка, з 12 шведських полків 9 були одягнені саме так.
— Вага амуніції становила близько 15 кілограмів, а разом зі зброєю – до 20. Комплект однострою подарований шведським військово-історичним товариством. Не всі предмети одягу є автентичними, але ті, що реконструйовані, повністю відповідають часу. Шведи дуже педантичні, — вважає він.
Директорка музею Наталя Білан повідомила, що манекенний експонат створений вже в музеї художниками Ігорем та Людмилою Гречановськими, в планах – експозицію поповнити одягом українських козаків, бо вони брали безпосередню участь в битві також.
Мистецтво пісочної анімації продемонструвала завідувачка відділу науково-просвітницької роботи Євгенія Щербина: "Цей вид мистецтва допомагає популяризувати історію України. Займаюся ним вже близько півроку. Такий формат зацікавлює навіть дитячу аудиторію, яка є дуже вибагливою".
Реконструкції Полтавської битви в художніх фільмах коментував Сергій Макаренко, констатуючи, що жодне відтворення не є достовірним, всі вони поверхневі: "Відновити ті події надто складно. Ми навіть багато чого не знаємо. Наявна інформація надто політизована".
За допомогою відеозв’язку відбулося спілкування з військово-історичним реконструктором з Одеси, експертом Сергієм Шаменковим, який звернув увагу на те, що складнощі в створенні реконструкцій інколи є наслідком неточних перекладів.
А з допомогою цікавого та нескладного квесту свої знання про Полтавську битву могли з’ясувати діти.
Тетяна СУШКО
Олімпійський чемпіон відновлює полтавські ліси
20:00 20.04