ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 16.11


Рекордні суми на ремонт від Уряду: як це вплинуло на якість доріг Полтавщини?

Для фінансування ремонту та утримання місцевих доріг Уряд передбачив у Державному дорожньому фонді субвенцію у розмірі 11,5 мільярдів гривень. Це рекордна для України сума, яку адресно спрямували на дороги місцевого значення. Розподіляли субвенцію відповідно до протяжності доріг в областях. Понад півмільярда гривень на ремонт доріг отримала з початку року Полтавщина.

Ще два роки тому понад 90% автомобільних доріг в Україні були визнані такими, що не відповідають нормам. Причина такого стану – хронічне недофінансування ремонтно-будівельних робіт та утримання доріг, корупція та низька якість виконання робіт. Чи змінилося щось з того часу? Судіть самі: поточний середній ремонт доріг на Полтавщині до кінця року планують завершити у чотирьох районах, а на відрізку автошляху Кролевець – Конотоп – Ромни – Пирятин роботи, вартістю ні багато, ні мало – 50 млн грн, уже виконано. Завершують ремонт на окремих ділянках трас Полтава – Олександрія та Хорол – Семенівка – Кременчук (вартістю 75 млн грн та 30 млн грн відповідно). Ремонтують також і дорогу Лубни – Миргород – Опішня, а про реконструкцію траси Київ – Харків – Довжанський на ділянці Лубни – Полтава знають навіть ті, хто їздить винятково у напрямку Гадяча. І от саме вони можуть зараз заперечити: дороги туди (особливо між Зіньковом і Гадячем) не існує. Але ж впорядкувати за один рік усе, до чого не торкалися десятки років, навряд чи можливо – хіба ні?

До речі, чому деякі дороги (як, скажімо, до того ж таки Гадяча чи Кременчука) не ремонтувались не те що роками, а цілими десятиліттями? Бо гроші на ремонти виділяли у сумнозвісному "ручному режимі". З нинішнього ж року Укравтодор відповідальний за ремонт і утримання доріг тільки державного значення. Кошти для ремонтів доріг місцевого значення передаються через механізм поступового збільшення фінансування ремонтів і будівництва доріг – Дорожній фонд, який забезпечує системність фінансування галузі. Тендери, що відбуваються винятково в системі "ProZorro", здійснюються відкрито та прозоро. Отож, відтепер немає потреби "випрошувати" кошти на ремонт місцевої дороги у держави: кожен регіон отримує ресурси і сам визначає, які місцеві дороги потребують ремонту. Цьогоріч на ремонт українських доріг виділено 47 млрд гривень, із них 11,5 млрд грн. передано в регіони та адресно спрямовано на дороги місцевого значення. Обидві суми для України рекордні, і з них Полтавська область отримала 588 млн 363 тисяч грн. Окрім цієї суми, згідно з перерозподілом коштів на будівництво та реконструкцію автомобільних доріг державного значення за результатами роботи за сім місяців 2018 року, Полтавщина отримала ще 50 млн грн.

На наступний рік цифри маємо ще оптимістичніші: у проекті державного бюджету (який третій рік поспіль маємо вчасно, а не "під ялинку", як відбувалося за минулих урядів) на 2019 рік передбачено виділення 55 млрд грн на ремонт та реконструкцію автодоріг, з них 17 млрд грн – на місцеві дороги, а 2,5 млрд грн передбачено на безпеку дорожнього руху. 

"Наголошую: українці мають право їздити по добрих дорогах і будуть їздити по якісних дорогах", – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відвідавши у вересні щойно збудовану ділянку траси, що з'єднує Львів і Тернопіль. Нині ж сезонний план ремонту доріг виконаний на 80% – про це Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив на своїй сторінці у Facebook: "Цей дорожній сезон підходить до завершення. Ми вже виконали більше 80% запланованих на цей рік робіт. Окремо ведемо аудит і контроль робіт. Проаналізуємо всі випадки, де було завищення цін, використання неякісних матеріалів або умисного порушення технологій", – наголосив Прем’єр.

Що ж до Полтавщини, то цього тижня розпочалися роботи з капітального ремонту та реконструкції автошляху на автомобільній дорозі М-03 (Київ – Харків – Довжанський). Підрядник працює на 347 км у Полтавському районі. Роботи будуть виконуватися на ділянці Полтава – Харків довжиною приблизно 66 км. Відновлення дороги відбувається в рамках нового спільного між Україною та "World Bank Ukraine" Проекту розвитку дорожньої галузі. Контракт підписаний між Укравтодором та іноземним підрядником, який переміг в міжнародному тендері.

Неабияка увага - на якість ремонтів. Скажімо, лише станом на жовтень проведено 584 перевірки якості виконання робіт на об’єктах капітального та поточного середнього ремонтів. Також проведено 481 перевірку експлуатаційного стану автомобільних доріг на всій території України та майже 3 тисячі лабораторних випробувань дорожньо-будівельних матеріалів. Більше того, в Укравтодорі нині переглядають контракти, які було укладено 2015-2016 року, де гарантійний термін становив три роки. Якщо цей термін завершується, проводяться перевірки, щоб замовник усунув дефекти за власний кошт. Окрім держави, ремонти доріг контролюють також незалежні експерти і громадські організації. 

Загалом, державна цільова економічна програма розвитку автомобільних доріг загального користування на 2018-2022 роки передбачає, що за п'ять років якісними дорогами мають бути з’єднані усі обласні центри України. Кошторис на 5 років – 322 млрд грн, з них 176 млрд – бюджетні кошти, а це дозволить поліпшити 9 тисяч кілометрів доріг, забезпечити будівництво та реконструкцію тисячі кілометрів доріг.

влада, гроші, дороги

За темою:

  • На Полтавщині контролюють дотримання температурних обмежень руху
  • Полтавці просять капітально відремонтувати вулиці Садовського та Ливарну
  • На Полтавщині запрацював інтерактивний радар
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.