ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:45 28.03


Релігійна громада на Полтавщині через війну змінила патріархат

Православна громада селища Гоголеве першою на Полтавщині відмовилась від Московського патріархату. Свято-Миколаївський храм перейшов до Православної церкви України.

poltavska-khvilia_xcwi/Q-0a_ns7g.png

Про це повідомили в Інституті Національної пам'яті України.

Релігійна громада ухвалила рішення про перехід 24 березня. Відтепер храм підпорядковується Полтавській єпархії ПЦУ.

«Люди побачивши, що настоятель Російської православної церкви Кирило схвалює вбивство українців, вирішили перейти у підпорядкування Православної церкви України та молитися за наших воїнів українською», — повідомив настоятель храму отець Павло.

26 березня у Свято-Миколаївському храмі відбувся молебень за воїнів, які загинули на війні з росією. Це була перша служба українською мовою у Гоголевому.

«Що ж, крига скресла. Перша ластівка. Скоро це буде тенденцією, яку неможливо буде зупинити нікому», – прокоментували подію у Полтавському офісі УІНП.

У перші дні війни полтавська організація «Просвіта» звернулася до усіх церков Московського патріархату на території Полтави та області з пропозицією віддати споруди цих церков для потреб тероборони та добровольчих загонів спротиву.

Також «Просвіта» закликала священників Московського патріархату у Полтаві та області не допускати у своїй діяльності колаборацію з російськими окупантами, що вже сталося у перші дні вторгнення у Сумах.

 

церква, війна

За темою:

  • На Полтавщині обікрали храм
  • Полтавська єпархія оприлюднила заяву, в якій відкидає звинувачення щодо погроз священникам
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.