ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 18.01


Ремонт газопроводу під Лубнами може затягтися на кілька тижнів

9 січня на магістральному газопроводі, який обслуговує оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз" стався вибух на ділянці поблизу села Калайдинці, що на Полтавщині. Ремонтні роботи тривають й досі.

У зв’язку з вибухом компанія попередила споживачів про можливе аварійне відключення газопостачання. Надзвичайна ситуація торкнулася газорозподільних станцій (ГРС) «Новачки» і «Вишневе» (Оржиччина).

У ДСНС розповіли, що причиною вибуху стала розгерметизація газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» з подальшим смолоскиповим горінням.

Про наслідки та причини надзвичайної події розповів місцевий журналіст телестудії «Лубни» Олександр Назарець.

Перше питання виникло щодо втрат внаслідок інциденту. Наскільки дорого він обійшовся або ще й досі обходиться вітчизняній газотранспортній системі? І наскільки швидко вдасться полагодити газопровід?

«Про втрати казати ще зарано. Дотепер ніякої офіційної інформації не надходило – ні від «Лубнигазу», ні від інших газових компаній, які обслуговують паливну артерію в даному місці. Наша журналістська група перебувала на місці події. Там зараз знаходиться близько 30 осіб, залучена техніка – екскаватори. Планують, що працюватимуть люди і техніка приблизно тиждень. Але ми спілкувалися зі справжніми фахівцями своєї справи – тими, хто працює у газовій сфері багато років. То вони кажуть, що ремонтні роботи можуть затягнутися тижнів на два. Адже й погода може погіршитись. Та й саме місце вибуху не дуже зручне для ремонтних робіт. Від колишньої лісопосадки залишився схил, на якому лагодити газопровід набагато важче, ніж на рівному місці», — розповів журналіст.

Втім, питання про вартість ремонту залишається відкритим і найцікавішим з економічної точки зору. Наприклад, у коментарях ЗМІ та прості люди запитують: а хто ж платитиме за той же втрачений газ? Чи не ляже це все на плечі самих українців, чи не за наші з вами податки ремонтуватимуть магістральну трубу?

«Так, у нашому регіоні – Лубенському районі – люди занепокоєні тим, що цей вибух може якимось чином вплинути чи то на плату за газ, чи то на транспортування газу, – констатує Олександр Назарець. –  Від газопостачання було відключено 17 населених пунктів, до яких паливо надходило новоствореній Новооржицькій об‘єднаній територіальній громаді. Саме ж місто Лубни, дякуючи Богові, не постраждало внаслідок цих відключень. На жаль, я не можу узяти зі стелі якусь суму збитків від вибуху на рівні усієї держави. Але занепокоєння населення є, це я можу підтвердити. Люди бояться, що даний інцидент може якось відбитися на подальшому здорожчанню вартості газу в їхніх домівках».

Між тим, за словами місцевого журналіста, паливо у Лубенському районі Полтавської області й так надто дороге. АТ «Лубнигаз» – вельми дорогий газорозподільник. Люди виходять на протести, перекривають траси. Ситуація й без цього вибуху була вибухонебезпечною. Отож, виникає поки що відкрите питання – невже в разі ще підвищення ціни на паливо внаслідок вибуху жителям Лубенського району доведеться купувати газ в постачальника «останньої надії» – «Нафтогазу»? И чи не перекриє їм у такому разі газову трубу «Лубнигаз»? Питання залишаються відкритими.

Нагадаємо, під час вибуху газопроводу під Лубнами не виключають диверсію. Також раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів України надав вітчизняній компанії НАК “Нафтогаз” України статус «постачальника останньої надії» для українців в питанні закачування природного газу строком на три наступні роки.
аварія, газопровід, Лубни, ремонт

За темою:

  • У Полтаві немає електрики на шести вулицях
  • Витік газу стався на Полтавщині
  • На Червоному шляху через зсув грунту немає газопостачання
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.