ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

20:00 20.02


Резонансна ДТП: суд зменшив розмір моральної компенсації на понад мільйон гривень

Апеляційний суд зменшив розмір моральної компенсації, яку має відшкодувати водій легковика, що вилетів із дороги та розчавив робітника у підземному переході у 2018 році: замість 1,7 млн гривень чоловік має відшкодувати лише 605 тисяч.

 

Як інформує Полтавщина, 31 січня Полтавський апеляційний суд переглянув вирок Октябрського райсуду щодо водія Романа Єгорова, автомобіль якого вилетів із дороги та розчавив робітника у підземному переході. Строк покарання апеляційний суд залишив без змін, а от розмір моральної компенсації зменшив вдвічі.

Нагадаємо, що ДТП сталася 18 липня 2018 року — на перехресті вулиць Європейської та Шевченка автомобіль "Opel Combo" вилетів з дороги, перекинувся та впав на сходи підземного переходу. В цей час підрядна компанія "Асфер груп" проводила капремонт підземки. В результаті удару автомобілем один із працівників отримав травму голови та загинув на місці.

5 березня 2019 року cуддя Октябрського райсуду Анатолій Савченко засудив чоловіка до 5 років ув’язнення і зобов’язав компенсувати 1,7 млн грн моральної шкоди. Романа Єгорова взяли під варту у залі суду. Втім, 31 січня 2022 року Полтавський апеляційний суд змінив вирок першої інстанції в частині відшкодування потерпілим моральної компенсації.

Адвокат та обвинувачений у своїй апеляційній скарзі посилалися на те, що суд першої інстанції задовольнив моральну шкоду без надання позивачами належних доказів та проведення психологічних експертиз, а клопотання сторони захисту про призначення таких експертиз суд залишив без задоволення.

В свою чергу, під час винесення вироку Полтавський апеляційний суд врахував глибину душевних та психічних страждань потерпілих, вимушені зміни у їх життєвих і виробничих стосунках, час та зусилля, необхідні для відновлення попереднього стану.

Колегія суддів дійшла до висновку, що розмір моральної шкоди необхідно зменшити майже втричі. Крім того, частину коштів — 45 тисяч — родині загиблого вже відшкодувала страхова компанія. Тож тепер замість 1,7 млн грн Роман Єгоров має відшкодувати родині загиблого 605 тисяч. В іншому суд залишив вирок без змін.

суд, ДТП, скандал, резонанс, гроші, транспорт

За темою:

  • Суд скасував рішення про перенесення памʼятника Раїсі Кириченко
  • Обвинувачену у держзраді суддю Полтавського райсуду звільнили
  • Прокуратура передала до суду обвинувачення очільниці департаменту Полтавської міськради
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.