ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:30 08.01


Понад мільйон гривень збитків за рік нарахували рибоохоронці Полтавщини

Протягом 2017 року року патрульні Полтавського рибоохоронного патруля провели 563 рейдів, наклали штрафів на 158,7 тисяч грн штрафів та вилучили понад 10 тонн риби.

Наказ Мінагрополітики №659 від 14.12.2017 року "Про затвердження лімітів та прогнозів допустимого спеціального використання водних біоресурсів загальнодержавного значення на 2018 рік" зареєстрували в Міністерстві юстиції України 29 грудня 2017 року. А наказ Мінагрополітики "Про затвердження квот добування водних біоресурсів загальнодержавного значення у 2018 році" подали на реєстрацію до Мінюсту 4 січня 2018-го.

Наказ про режими рибальства на 2018 рік наразі опрацьовується Мінюстом із метою подальшої державної реєстрації. Держрибагентство очікує на завершення всіх передбачених процедур у найкоротші строки.

Тим часом, Полтавський рибоохоронний патруль прозвітував про 1,33 млн гривень виявлених за рік роботи збитків.

Полтавський рибоохоронний патруль було створено рік тому, у січні. Інспекторський склад, пройшовши  конкурсний відбір, розпочав свою роботу у квітні. Протягом цього часу інспектори викрили 1931 порушення. За підсумками, 609 справ передали до суду для притягнення до адміністративної відповідальності, 97 справ направлено судами для відкриття кримінальних проваджень.

За рік патрульні провели 563 рейди, з них 144, тобто п’яту частину, в грудні. Очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич вважає, що збільшити кількість рейдів вдалося завдяки покращенню матеріально-технічного забезпечення: "За півроку ми отримали чотири нових автомобілі "Renault Duster", а в грудні нам дали ще три човни з моторами. Наявність сучасної техніки дозволяє якісно працювати як рибоохоронним патрулям, так і відділу оперативної роботи".

Автомобілі та човни надійшли згідно з планом реформи органів рибоохорони. Вся техніка придбана через систему "Prozorro" в рамках бюджету у 40 млн грн.

Протягом року порушникам нараховано 1,33 млн грн. збитків, із яких сплачено наразі лише 163,4 тисяч грн.

Всього за рік накладено на 158,7 тисяч гривень штрафів. Із них за постановами судів — 122,4 тисячі гривень по 263 справам, а 36,3 тисяч гривень — за 704 справами за постановами органів рибоохорони.

За рік роботи у порушників вилучили 10 555 кг водних біоресурсів, із яких за незаконне придбання чи збут — 1 578 кг.

У минулому році наші патрульні вилучили у порушників 863 заборонених знарядь лову та ще 1051 за актами безхазяйного майна. Більшість таких знарядь — сітки, але було вісім вибухових та два знаряддя із застосуванням електроструму. Всього у браконьєрів затримали 88 транспортних засобів

— підсумувала Оксана Кулинич.

Інспектори займаються не тільки патрулюванням та контролем за виловом риби. У листопаді вони розпочали поширення "Довідника рибалки". Патрульні проводять роз’яснення серед рибалок-любителів безпосередньо під час роботи. Також співробітники патруля затвердили перелік зимувальних ям та розробили інтерактивну мапу з їх розташування.

 

Держрибагентство, ліміти, рибальство, штрафи, браконьєрство, патруль

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.