ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:51 05.06


Рибоохоронний патруль підбив підсумки травня: вилучено майже три тонни риби

За другий місяць нерестової кампанії браконьєри нанесли водоймам області збитків на 198 тисяч гривень. 72 справи передано до суду для притягнення винуватців до адміністративної відповідальності.


У травні патрульні Полтавського рибоохоронного патруля провели 134 рейди. Попри всі заборони та інформаційно-роз'яснювальні роботи, порушники не припиняють завдавати шкоди навколишньому середовищу. Протягом двох місяців нерестової тишші співробітники Управління Державного агентства рибного господарства у Полтавській області  викрили 567 порушень, із яких 242 — протягом останнього місяця весни.

Покарання за порушення правил рибальства залежить від тяжкості. Так, протягом місяці патрульні викрили 62 порушення правил рибальства  та 90 — грубих порушень. Грубих порушень було в півтора рази більше, ніж у квітні

 — підкреслила очільниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич.

Покарання за такі порушення згідно частин 3 та 4 статті 85 КУпАП передбачають для громадян штрафи від двох до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-680 грн). Для посадових осіб, відповідно, від від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-850 грн).

Проте в травні зменшилась кількість порушень порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного світу відповідно до частини 1 статті 88-1 КУпАП: шість проти дев'яти в квітні. Такі порушення тягнуть за собою накладання штрафів на громадян від трьох до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 до 255 грн) з конфіскацією об’єктів тваринного світу чи без такої.

Порушники зазвичай намагаються втекти від патрульних. Не лякає їх навіть той факт, що вони двічі повинні сплатити за свої дії: заплатити штраф та компенсувати збитки, завдані водним біоресурсам. Так, за травень було накладено 13 736  грн штрафів, з яких у тридцяти випадках за постановами судів на суму 10,3 тисяч грн, а за постановами органів рибоохорони — 61 випадок на суму 3,3 тисяч грн. Такий розбіг у сумах пояснюється тим, що матеріали  по великим порушенням передаються до суду.

Всього за травень у порушників вилучили 2 859 кг риби, з яких майже 870 кг — за незаконне придбання чи збут та ще 1 344 кг за актами безхазяйного майна. Окрім риби патрульні вилучали заборонені знаряддя лову, сітки: 115 знарядь у порушників та ще 262 — безхазяйних.

 

рибпатруль, статистика, нерест, Держрибагентство

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.