ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 21.07


Рисак з Полтавщини встановив абсолютний рекорд для породи

Орловський рисак Парнас Дібрівського кінного заводу під керуванням наїзника Павла Міцкевича під час розіграшу призу Запорізького кінного заводу на дистанції 2400 метрів встановив абсолютний рекорд для орловських рисаків – 3.09,2 секунди.

Про це повідомляє Кolo.news.

Абсолютний рекорд – це найвище досягнення породи, перемога коня без урахування його віку.

Нагороду розігрували за два гіти.

Загалом у змаганнях брали участь семеро голів коней з усієї України.

Коня вважали фаворитом, але через свою норовливу вдачу він міг і не взяти цю нагороду. Лише майстерність наїзника допомогла отримати такий високий результат, перевершивши попередній рекорд, установлений 18 років тому, на 2 секунди”, – розповідає головний зоотехнік з конярства філії «ДКЗ №62» ДП «Конярство України» Аркадій Лабунець.

За термінологією конярів, Парнас «тричі вінчаний», тобто здобув 3-річний приз, приз Барса і приз Піона – головні нагороди для коней 3-, 4-річного і старшого віку.

Готував до змагань Парнаса у відділенні №11 київського іподрому майстер-наїзник Олександр Скворцов. Заїздку до дворічного віку кінь проходив на базі ДКЗ №62 у наїзника Андрія Прокопенка.

Незважаючи на теперішню складну економічну ситуацію, дібрівські коні дають результати, високі не лише для всеукраїнського рівня, а й для всієї території СНД, – зазначає Аркадій Лабунець.

У місцині, на котрій згодом було зведено Дібрівський кінний завод, розводили коней принаймні від часів її перебування у володінні Кочубеїв, а згодом Муравйових-Апостолів. Опісля кількох змін власників територія потрапила до Дмитра Романова, за часів котрого було побудовано додаткові стайні, манежі та іподром. У 1889-му відкрито школи жокеїв, ветфельдшерів та інших супутніх спеціальностей. Розширення інфраструктури створило умови для розвитку племінного конярства.

У теперішній час Дібрівський кінний завод — один з найбільших центрів розведення рисистих коней в Україні.

рекорд, орловський рисак, Дібрівка

За темою:

  • "Найбільші природні груди": почесний титул отримала полтавка
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.