ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:15 27.12


Родина травмованої у дитсадку дівчинки просить 2 млн гривень моральної шкоди

Родина травмованої у кременчуцькому дитсадку Каті Чесак заявила про 2 млн грн моральної шкоди. Батьки з дівчинкою переїхали до Ірпіня у пошуках більш оплачуваної роботи через брак коштів на лікування дитини.

26 грудня відбулося судове засідання по справі майже дворічної давнини – тяжкому травмуванню 5-річної кременчужанки Каті Чесак, пише Кg.ua.

23 липня 2015 року вона отримала травму на дитячому майданчику дитсадка №1. На попередньому розгляді справи завідуючій та колишній виховательці дитсадка оголосили підозру про правопорушення за статтею ч. 2 статті 137 Кримінального кодексу України "Неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей".

Як з’ясувалося, того дня вихователькою Лагуткіною проводилась виховна робота з’єднаної групи дітей на подвір’ї дитсадка. У результаті необережного бігу Катю штовхнули на стілець, що був розташований на ігровому майданчику групи.

Дитина серйозно травмувала голову об незакрите болтове з’єднання цього сидіння.

За результатом досудового дослідження, він стирчав на 4 см та зайшов на 2,5 см у мозок дитини. Дівчинка отримала проникаючу рану голови, відкриту черепно-мозкову травму, забиття головного мозку та інші травми.

На початку засідання третя сторона - представниця департаменту освіти Тетяна Безродна сказала, що про дане засідання її не повідомили належним чином, а отже, їй необхідний час для ознайомлення з обвинуваченням.

Проте, під час дискусії із суддею Предоляк, з’ясували, що у середині грудня пані Безродна отримала ухвалу суду та цивільний позов.

Однак вона продовжила наполягати на відкладенні розгляду справи. Цієї ж думки притримувався і захисник завідувачки дитсадка, який заявив, що дане обвинувачення сфальсифіковане, а сама травма сталася в результаті нещасного випадку.

Суддя, заслухавши думку всіх сторін та їх захисників, продовжила розгляд справи.

При встановленні особи обвинуваченої виховательки Лагуткіної - та своєї вини не визнала. За словами жінки, не вона мала відповідати за технічний стан у дошкільному закладі, натомість вона сумлінно слідкувала за всіма дітьми того злощасного липневого дня.

Водночас захист сторони потерпілих - батьків дівчинки заявив про суму моральної шкоди. За повідомленням адвоката родини Чесак, відразу після травми Катя перебувала у Кременчуцькій дитячій лікарні на стаціонарному лікуванні.

Також дитині провели трепанацію черепу та низку інших операцій з відновлення здоров’я у хірургії Інституту ім. Ромоданова у Києві.

Окрім цих витрат, родина витрачала кошти і на поїздку до санаторію в Одесі.

Таким чином кошти пішли:

  • - на поїздки родина витратила 11,2 тис .грн,
  • - на правову допомогу – 3 тис. грн.,
  • - на посилене харчування дівчинки – 4,4 тис. грн.,
  • - на роздруківки судових та інших матеріалів – 500 грн.

На даний час родиною Чесак було витрачено на суму 67 тис 620 грн, про що надаються відповідні документи. Відповідно до законодавства, винна особа зобов’язана відшкодувати на лікування потерпілої

- зачитала юрист.

За її словами, одразу ж після травматизму з дитиною був чоловік, а мама змушена була звільнитися з роботи у Кременчуці.

Тож при оголошенні моральної шкоди озвучили і втрачену річну зарплатню матері у 432 тис. грн.

Окрім фізичної шкоди, було завдано моральних втрат: насторожені думки, емоційність при спогляданні на пульсуючий мозок дитини при відкритій травмі, асоціалізація, переживання від цього постійного дискомформу, страх за летальні наслідки або перспективу розумової відсталості, неможливість Каті навчатися як усі діти чи відвідувати будь-які гуртки, шрам на чолі та волосовій частині у 15 см

- процитувала слова мами Каті юрист далі.

Наголосили і на тому, що дитина стала інвалідом та ще тривалий період часу потребуватиме оглядів у лікарні та хірургічного втручання.

Тож загальну матеріальну компенсацію пред’явили у 605 тис. грн.

Загальна суму моральної шкоди була озвучена у сумі 2 млн грн.

Зауважимо, у цей же час завідуюча дитсадка Надія Писаренко продовжує працювати у тому ж дитсадку, на тій самій посаді. Своєї вини також не визнала.

Надія Писаренко каже, що така сума моральної компенсації нечувана.

У мене після всього роздуття цієї справи і виявлянь пресою, погіршилося здоров’я, мені неймовірно складно

- сказала вона пізніше журналістам. Однак на запитання, чому незважаючи на таке погіршення самопочуття, вона й досі працює, повідомила, що нічого без судового слідства коментувати не буде.

Як пізніше Кременчуцькій газеті розповіла мама Каті Олена Чесак, у грудні дитині провели чергову операцію - вставили імплант, однак дитина потребує повторного хірургічного втручання.

Слава Богу, що вона взагалі вижила, той день був найстрашнішим, який можливо уявити, але ми живемо далі

- прокоментувала пані Олена.

У пошуках більш оплачувальної роботи, родина переїхала до Ірпеня Київської області, де тепер працює чоловік. Дівчинка — на індивідуальній формі навчання, цього року вона мала б ходити до першого класу.

Орган досудового розслідування вважає, що вина тут двох осіб. Однак пізніше, можливо, ми будемо ініціюювати притягнення і інших осіб

- розповіла правозахисниця родини Чесак.

Наступний розгляд справи перенесли на 11 січня 2018 року.

На суд по травмованій у дитсадку 5-річної Каті до Кременчука приїхала знімальна група з ТСН каналу 1+1. Завідуючій та виховательці ДНЗ №1 висунуто підозру у правопорушенні. Раніше дану ситуацію розглядали інші телеканали та ЗМІ. Ревізія дитсадка №1, яку здійснили після травмування дитини, показала, що на дитячих майданчиках немає жодної цілої гойдалки.

дитина, дитсадок, травма, Кременчук, суд

За темою:

  • На Полтавщині зіткнулися Daewoo Lanos та BMW X-5: постраждала людина
  • У двох ДТП травмувалися дитина та мотоцикліст
  • Поліція встановлює обставини ДТП, в якій травмувався мотоцикліст
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.