ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:15 11.08


Розгляд корупційної справи у Полтаві знову перенесли

На cудове засідання 11 серпня не прийшов захисник головного архітектора Полтави. Його відсутність порушує право підозрюваного на захист, тому засідання корупційної справи Диканя-Шевельова не відбулося вже втретє.

Про це повідомляє ЗМІСТ.

Розгляд справи Диканя-Шевельова тричі перенесли

Вперше засідання перенесли за заявою захисника Євгена Диканя В’ячеслава Делії (він же у суді захищає і Олександра Мамая у справі про розголошення даних про новий армійський корпус)

Наступне засідання мало відбутися 4 серпня, але суддя Алла Троцька повідомила, що перебуватиме у нарадчій кімнаті до 14:00, тому заплановане засідання на 13:00 не відбулося. У цей час вона мала розглядати справу за обвинуваченням депутата Полтавської міської ради Євгена Диканя та головного архітектора Полтави Миколи Шевельова. До речі. На цей суд захисник Шевельова також не приходив.

11 серпня засідання усе ж мало відбутися, але один з адвокатів не прийшов, бо він на лікарняному. Алла Троцька вирішила, що судовий процес треба відкласти.

Що відбувається у справі Диканя-Шевельова

13 червня суддя продовжила  вивчення  матеріалів кримінального  провадження. Зокрема, суд дослідив матеріал негласних слідчих розшукових дій та вивчав протоколи  аудіофіксації. Частину доказів раніше публікувала Служба безпеки України.

Записи відображають момент передання грошей за дозвіл на розміщення вивіски.  Надалі аудіо- та відеоматеріали досліджуватимуть у наступних судових засіданнях.

Чому судять Євгена Диканя та Миколу Шевельова

2 вересня 2021 року у Полтавській міській раді відбулися обшуки кількох кабінетів працівниками Служби безпеки України.

Депутату міської ради та керівнику  начальника Управління з питань містобудування та архітектури повідомили про підозру в одержанні хабаря. Мова йде про Євгена Диканя та Миколу Шевельова. 2 вересня затримали тільки депутата.

Їх викрили на одержанні хабаря. За даними слідства, вони вимагали у підприємця 5 тис. доларів за видачу паспорта фасаду об’єкта нерухомості, розташованого у центрі Полтави. Також домовлялися про не притягнення його до відповідальності за реконструкцію будівлі.

У 2021 році спецслужби повідомили, що у розпорядженні СБУ є аудіо та відеозаписи, що підтверджують корупційну схему. Зафіксовані зустрічі фігурантів провадження із підприємцем, від якого вимагали неправомірну вигоду. Серед іншого, на записах видно як:

  • Депутат пояснює, що за його вказівки створюються штучні перешкоди для місцевих підприємців;
  • Депутат дає вказівки чиновникам пришвидшити видачу дозвільних документів;
  • Депутат описує механізм, як йому передати хабар;
  • Посередниця телефонує депутатові і повідомляє про отриманий хабар.

Сам Євген Дикань не погоджувався з обвинуваченнями. Микола Шевельов повідомляв, що не визнає свою провину та вплив депутата на роботу його Управління. Також не пам'ятає підприємця, який заявив про вимагання.

суд, корупція, справа Диканя-Шевельова

За темою:

  • Суд арештував голову Полтавського ГЗК із можливістю застави у мільярд гривень
  • На Полтавщині чоловік вирішив пожити в чужому будинку
  • Полтавець-педофіл отримав чотирнадцять років в’язниці
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.