ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:30 03.04


Руйнація колектору: у Полтаві збільшується фекальне озеро

Власники земельних ділянок та дорожники зруйнували зливову систему вздовж траси від «МакДональдзу» до вул. Великотирнівської. На її відновлення потрібно сотня мільйонів гривень.

Вздовж траси Київ — Харків, навпроти «Епіцентру», періодично утворюються «фекальне озеро».

Смердюча вода збирається вздовж дороги між вулицями 23 Вересня і Великотирнівською.

Фекальна водойма утворюється з двох причин — несправний колектор і зруйнована зливова мережа, повідомляє «Полтавщина».

Про те, що необхідно зробити, аби і зливова, і каналізаційна мережі працювали справно, «Полтавщина» говорила з головним інженером «Полтававодоканалу» Євгеном Забишним.

Аварійний колектор і зруйнована зливова мережа

У 2018 році розпочався ремонт 4 кілометрів траси Київ — Харків в межах Полтави. Роботи виконував ТОВ «Ростдорстрой» на замовлення ДП «Агентство місцевих доріг». В процесі ремонту дорожники виявили, що ґрунт під полотном замокає внаслідок роботи аварійного колектору.

Євген Забишний розповів, що тоді провели нараду в Полтавській облдержадміністрації на яку запросили підрядника і водоканал. Дорожники сказали, що на ремонт дороги треба дофінансувати близько 100 млн грн — щоби виконати укріплення у зв’язку із замоканням полотна. «Полтававодоканал» повідомив, що їм потрібно 20 млн грн, щоб усунути основні аварійні ділянки.

Каналізаційний колектор вздовж вул. Київське шосе є майже суцільно аварійним

Обласна влада вирішила, що доцільніше спрямувати 100 млн грн на укріплення дороги, а не на заміну аварійної ділянки колектору. На вул. Київське шосе, на ділянці від «МакДональдзу» до вулиці Великотирнівської, підрядник застосував геосітку та інші технології, які захищають дорогу від підтоплень каналізаційних і зливових вод. Всього на ремонт дороги в межах Полтави витратили близько 214 млн грн.

Тоді була версія, що дорога замокає від несправної каналізації, але це була не основна причина. Вздовж ділянки прокладена система відводу дощових вод. Вона відводила воду зі сторони житлових будинків, через дорожнє полотно в бік яру. З часом пустирі по іншу сторону дороги почали забудовувати, там з’явилися автомобільні салони, автомийки, гіпермаркет тощо. Коли розпочався ремонт дороги, то підрядник і власники земельних ділянок почали засипати зливову каналізацію, щоби вода не текла по їх території. Якщо раніше система була в поганому стані, то тепер взагалі перестала працювати.

каналізація

За темою:

  • У Полтаві фінішував опалювальний сезон
  • Штрафні санкції наклали на "Лубнигаз"
  • 63 тисячі споживачів на Полтавщині залишились без постачальника газу
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.