17:23 27.03

Руслан Ротань зіграв сотий матч у складі збірної України з футболу

27 березня у бельгійському Льєжі національна збірна України з футболу перемогла японців у товариському матчі - 2:1. Полтавець Руслан Ротань, вийшовши на поле на 80-й хвилині гри, провів свій сотий матч за збірну.

Головний тренер Андрій Шевченко випустив 36-річного Руслана Ротаня у сьогоднішньому спарингу з японцями - цей матч став ювілейним, сотим за збірну України з футболу для корінного полтавця.

За п’ятнадцять років у складі збірної України Руслан Ротань бачив багато всього: кілька зустрічей із діючими чемпіонами світу та Європи, епічні перемоги та гіркі поразки, радість та розчарування.

Нагадаємо, у "клубі сотників" були дві футбольні легенди. Власне, це сам Шевченко (100-й матч провів 8 жовтня 2010 року проти Канади - 2:2) та Анатолій Тимощук (11 жовтня 2010 року проти Бразилії - 0:2).

У Ротаня до сьогодні було 99 матчів – і це найбільший показник серед нині діючих гравців нашої національної команди. У самого Шевченка – 111 матчів як у гравця, у рекордсмена збірної Тимощука – 144. Анатолій установив історичний орієнтир для всіх, хто прагне замахнутися на рекорд. За цифрами найближчі до них - Ротань, екс-ворсклянин Андрій Пятов (79), Андрій Ярмоленко (75) та Євген Коноплянка (69).

12 лютого 2003 року Руслан Ротань дебютував у збірній, вийшовши на заміну в спарингу з турками, на останніх хвилинах дальнім ударом міг виривати перемогу – м’яч пройшов повз ворота - 0:0.

У свої 36 років Ротань залишається у збірній і зізнається, що не уявляє собі ситуації, що міг би покинути її після провалу в кваліфікації до чемпіонату світу 2018 років. А це означає, що Руслан замахнеться на один із історичних рекордів. Анатолій Тимощук останній матч за збірну провів у віці 37 років та 83 днів. То чому б Ротаню не грати у збірній довше? Головне - приносити користь команді…