17:15 15.01 1517
Попри похолодання та відчутні морози, виходити на вкриті кригою водоймища міста досі небезпечно – про це попереджають рятувальники-водолази.
У зв'язку з настанням морозів водоймища області вкрилися кригою.
В середньому товщина криги становить чотири сантиметри. Але, зазначають рятувальники, ця товщина криги є небезпечною. Наприклад, Ворскла під берегом має товщину криги 2-4 сантиметри, але там, де є течія, криги ще немає. Так, навколо мосту до Південного вокзалу, де течія доволі сильна, вода досі парує .
З пониженням середньодобової температури до десяти градусів морозу протягом хоча би п'яти днів товщина криги має сягнути 5-7 сантиметрів. Поки шар криги не сягнув семи сантиметрів, виходити на водоймища небезпечно.
Коли крига буде сім сантиметрів товщини й більше, виходити на водоймища можна, але, підкреслю, без масового скупчення. За такої товщини криги відстань між рибалками має бути не менше ніж п'ять метрів
– підкреслив Євген Савчук, начальник КО "Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради".
На жаль, дуже часто стаються ситуації, коли в одного рибалки починає клювати і тоді його колеги кидаються бити ополонки якомога ближче до "рибного" місця. Це призводить до надзвичайних ситуацій, коли ламається крига і в воді можуть опинитися люди, або навіть до трагічного фіналу.
З метою запобігання нещасним випадкам при зимовій рибалці Євген Савук закликає не тільки дотримуватися безпечних параметрів підлідної риболовлі, але й обов'язково мати при собі засоби першого порятунку – на жаль, зазначає рятувальник, цим часто нехтують.
В кожному рибальському ящику обов'язково має бути хоча б 15 метрів міцної мотузки та, якщо немає спеціальних засобів, хоча б саморобний амортизатор у вигляді двох великих цвяхів на мотузці, щоб зачепитися за цілу кригу та не зануритися у воду з головою. Закликаю, щоб це було в рибалки з собою, коли він на кризі – якщо вже провалився, не уде часу діставати щось із ящика. І дуже бажано, якщо дозволяють кошти, мати під верхнім одягом рятувальний жилет
– наголосив Євген Савчук.
Варто пам'ятати, що при температурі повітря мінус 10 градусів при перебуванні в крижаній воді понад п'ять хвилин практично всі люди відчувають запаморочення та дуже швидко втрачають свідомість.
Зона відповідальності Рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради складає 37 кілометрів, чергування здійснюються цілодобово. На жаль, в комунальної організації немає можливості повністю контролювати всі водойми. Тому рятувальники закликають суворо дотримуватися всіх правил безпеки, а також не відпускати на скуті кригою водойми дітей.
В разі, якщо хтось провалився під кригу, необхідно терміново викликати рятувально-водолазну службу. Зробити це можна поки що лише за міським номером телефону 60-18-16. Для того, щоб зателефонувати з мобільного телефону, необхідно набирати код міста: (0532) 60-18-16. Буде доречним, якщо кожен, хто йде рибалити на лід, занесе цей номер у мобільний та переконається, що має гроші на рахунку, щоб здійснити дзвінок.
В крайньому випадку можна набрати номер державної рятувальної служби 101, але можуть бути втрачені дорогоцінні секунди чи навіть хвилини.
Ольга СТЕНЬКО
Частина мікрорайонів Полтави залишилася без води
12:15 10.10
На пішохідному переході в Полтаві збили жінку
19:00 09.10