ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:15 15.01


Рятувальники закликають поки не виходити на кригу!

Попри похолодання та відчутні морози, виходити на вкриті кригою водоймища міста досі небезпечно – про це попереджають рятувальники-водолази.

У зв'язку з настанням морозів водоймища області вкрилися кригою.

В середньому товщина криги становить чотири сантиметри. Але, зазначають рятувальники, ця товщина криги є небезпечною. Наприклад, Ворскла під берегом має товщину криги 2-4 сантиметри, але там, де є течія, криги ще немає. Так, навколо мосту до Південного вокзалу, де течія доволі сильна, вода досі парує .

З пониженням середньодобової температури до десяти градусів морозу протягом хоча би п'яти днів товщина криги має сягнути 5-7 сантиметрів. Поки шар криги не сягнув семи сантиметрів, виходити на водоймища небезпечно.

Коли крига буде сім сантиметрів товщини й більше, виходити на водоймища можна, але, підкреслю, без масового скупчення. За такої товщини криги відстань між рибалками має бути не менше ніж п'ять метрів

– підкреслив Євген Савчук, начальник КО "Рятувально-водолазна служба Полтавської міської ради".

На жаль, дуже часто стаються ситуації, коли в одного рибалки починає клювати і тоді його колеги кидаються бити ополонки якомога ближче до "рибного" місця. Це призводить до надзвичайних ситуацій, коли ламається крига і в воді можуть опинитися люди, або навіть до трагічного фіналу.

З метою запобігання нещасним випадкам при зимовій рибалці Євген Савук закликає не тільки дотримуватися безпечних параметрів підлідної риболовлі, але й обов'язково мати при собі засоби першого порятунку – на жаль, зазначає рятувальник, цим часто нехтують.

В кожному рибальському ящику обов'язково має бути хоча б 15 метрів міцної мотузки та, якщо немає спеціальних засобів, хоча б саморобний амортизатор у вигляді двох великих цвяхів на мотузці, щоб зачепитися за цілу кригу та не зануритися у воду з головою. Закликаю, щоб це було в рибалки з собою, коли він на кризі – якщо вже провалився, не уде часу діставати щось із ящика. І дуже бажано, якщо дозволяють кошти, мати під верхнім одягом рятувальний жилет

– наголосив Євген Савчук.

Варто пам'ятати, що при температурі повітря мінус 10 градусів при перебуванні в крижаній воді понад п'ять хвилин практично всі люди відчувають запаморочення та дуже швидко втрачають свідомість.

Зона відповідальності Рятувально-водолазної служби Полтавської міської ради складає 37 кілометрів, чергування здійснюються цілодобово. На жаль, в комунальної організації немає можливості повністю контролювати всі водойми. Тому рятувальники закликають суворо дотримуватися всіх правил безпеки, а також не відпускати на скуті кригою водойми дітей.

В разі, якщо хтось провалився під кригу,  необхідно терміново викликати рятувально-водолазну службу. Зробити це можна поки що лише за міським номером телефону 60-18-16. Для того, щоб зателефонувати з мобільного телефону, необхідно набирати код міста: (0532) 60-18-16. Буде доречним, якщо кожен, хто йде рибалити на лід, занесе цей номер у мобільний та переконається, що має гроші на рахунку, щоб здійснити дзвінок.

В крайньому випадку можна набрати номер державної рятувальної служби 101, але можуть бути втрачені дорогоцінні секунди чи навіть хвилини.

рятувально-водолазна служба, крига, небезпека на кризі

За темою:

  • У Решетилівці жінка провалилася під кригу
  • У неділю Полтавщину накриє туман
  • У будинку на вулиці Квітучій може обвалитися стіна
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.