ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 25.11


"Сараїзм" Полтави без гриму і туристів

Сараїзм - поза часом. Це особливий підхід до оформлення середовища, житла або простору полтавців, якому найбільш підходить термін вернакуляр.

Також термін "вернакуляр" асоціюється з народною говіркою з елементами суржику - специфічної мовної особливості, характерної для центральних областей України, зокрема Полтавщини.

Деякі українці, прагнучи зберегти чистоту мови, вважають суржик результатом російського впливу на українську мову під час радянських часів, і вважають за необхідне боротися з ним.

Проте саме таке мовлення найбільш органічне в глибинках-селах, що мало інтегровані з російськомовним середовищем. Особливість суржику полягає не стільки в лексичному складі, скільки в його фонетиці - пом'якшених звуках, наголосах і вимові загалом.

Суржик немов живучий компонент нашої національної ідентичності. І спроби очистити мову від "неузаконених" слів і акцентів можуть призвести до втрати частини нашої культурної спадщини.  

Полтавка Олена Задорожна оригінально розповідає про архітектуру будівль, стиль вулиць та історію рідного міста у статті видання «Голос України».

Досі Полтава має важливі пам'ятки, пов'язані з імперською історією, які зберігаються місцевими мешканцями.

Характер міста і його корінних жителів лишаються вірними традиціям і певній обережності до всього новітнього. Місто цінує свою символіку та спадок, уникаючи кардинальних змін.

Проте справжня сутність міста прихована глибше, і для її сприйняття варто вийти за межі традиційних туристичних маршрутів.
 

вернакуляр, архітектура, ідентичність, спадщина

За темою:

  • Історичну будівлю в Полтаві продали за 16 мільйонів гривень
  • У Полтаві біля супермаркетів з’явилися неохайні торгові точки
  • Полтавський "мавританський особняк" може отримати нове життя
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.