ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

11:00 06.01


Саудівська Аравія планує збудувати ще один найбільший аеропорт у світі

 

У Саудівській Аравії вже є найбільший аеропорт світу – міжнародний аеропорт імені короля Фахда (DMM) – але уряд цієї країни планує збудувати ще один найбільший аеропорт світу в столиці країни, м. Ріяд. Цей аеропорт назвуть на честь 86-річного короля Салмана, його площа складатиме 147 кв. км, а його проєкт розробляли архітектори «Foster + Partners», які вже нарекли його «аеротрополісом».

Згідно з оприлюдненою нещодавно інформацією, нове летовище побудують на місці теперішнього аеропорту Ріяда ім. короля Фахда й матиме він щонайменше 6 паралельних злітно-посадкових смуг. Новий аеропорт має обслуговувати 120 млн пасажирів до 2030 року, а у 2050 році ця кількість має зрости до 185 млн. 

Крім цього, щорічно тут оброблятиметься майже 3,5 млн тонн вантажів, а майже 12 кв. км території аеропорту віддадуть роздрібним крамницям, житловим та рекреаційним закладам і логістичним компаніям. Зрозуміти масштаби нового проєкту можна лише коли порівняти новий аеропорт із наявним зараз летовищем ім. короля Фахда з лише двома злітно-посадковими смугами, який щорічно обслуговує трохи більше за 9 млн пасажирів. 

Така кількість пасажирів зумовлена розташуванням наявного аеропорту – він розташований за 25 км від міста Даммам (400 км на північний схід від Ріяду), що не дуже зручно для пасажирів. Тому, аби полегшити життя туристів і місцевих, новий аеропорт будуватимуть у столиці королівства. Такий об'єкт має перетворити Саудівську Аравію на близькосхідного лідера туристичної галузі, а новий аеропорт допоможе Ріядові стати світовим центром творчості й інновацій.

Це королівство завжди приваблювало релігійний пілігримів, але для відпочинку Саудівську Аравію розглядали лише поодинокі туристи. Це суверенна арабська ісламська країна із жорсткими законами й нормами в різноманітних сферах життя – від заборони на вживання алкоголю і ігор у казино до суворих покарань за одностатеві та позашлюбні стосунки. Водночас країна багато інвестує в туризм – будує аеропорти, нову мега-авіакомпанію, розбудовує узбережжя Червоного моря і мегамісто Неом – усе це має збільшити привабливість цієї країни для туристів. 

На додачу до туристичних перспектив, нове летовище має щорічно давати бюджету країни 27 млрд саудівських ріалів (приблизно 7 млрд дол. США), що сприятиме диверсифікації доходної частини бюджету, левову частку якої наразі дають нафтодолари. Ним володітиме державний інвестиційний фонд – Суверенний фонд Саудівської Аравії – а генеральним директором буде спадковий принц країни. Представники влади сподіваються, що новий об'єкт створить (безпосередньо й опосередковано) понад 100 000 робочих місць, що відповідає планам Саудівської Аравії трансформувати Ріяд в одну з 10 світових урбаністичних економік та забезпечити умови, аби до 2030 року кількість мешканців цього міста зросла до 15-20 млн.

Новий аеропорт ім. короля Салмана проєктується з урахуванням ідентичності Ріяда та культури всієї країни. Він матиме мінімальний вплив на природу (як для авіаційного об'єкта), адже тут широко використовуватиметься енергія з відновлюваних джерел, а сам проєкт враховує всі вимоги щодо енергоефективності та екологічності: він передбачає широке використання скляних стін, аби люди почувалися всередині будівлі, наче на вулиці.

Схоже, що влада Саудівської Аравії намагається збільшити рівень привабливості власної країни для туристів та перетворити країну на транзитний вузол, аби змагатися з Дубаєм (ОАЕ) за право називатися бізнес і туристичним хабом регіону. Але лише час покаже, чи виправдає новий аеропорт сподівання Саудівської Аравії.

туризм, подорожі, Саудівська Аравія

За темою:

  • "Туризм якісно змінюється": куди подорожують полтавці  в умовах війни
  • Топ-5 за тиждень :









    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.