ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

09:45 14.07


Селяни чекають на відселення через Біланівський ГЗК

Мешканці кількох сіл Кременчуцького району до 2025 року мають бути відселені з територій, на яких зараз проживають. Бо саме там продовжить промислові розробки Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат.

Із селянами – майбутніми переселенцями – зустрічався голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. Він зустрівся із мешканцями сіл Бондарі, Остапці та Василенки Кременчуцького району, які через розвиток Біланівського гірничо-збагачувального комбінату мають бути відселені.

За його словами, це питання — на контролі у самого Президента. Влада розбирається, чи дотримуються  права селян при укладанні договорів на викуп, на відселення тощо. Які є проблемні питання, щоб вплинути на  представників ГЗК.

Люди  скаржаться на погану екологію, високий рівень захворюваності та інші проблеми.

Юрій Химич, генеральний директор Біланівського ГЗК :

- Ставляться до відселення більшість людей дуже позитивно. Тому що проживати на цій території зовсім незручно, відсутність роботи. Також хочу зауважити, що із 1967 року на цій території відсутня питна вода.

Декого із майбутніх переселенців  не влаштовує, за їхніми словами, занижена ціна компенсації за їхні садиби та землі, яку пропонує ГЗК, мотивуючи тим, що вони за ці кошти не зможуть купити рівноцінне житло в Кременчуцькому районі.

Це стало основною причиною непорозуміння.

Гендиректор Біланівського ГЗК переконував: ціна, яку пропонує комбінат, є досить пристойною.

Юрій Химич, генеральний директор Біланівського ГЗК 

- Ми сплачуємо достойну компенсацію за житло, яка навіть вища, ніж ринкова, або експертна вартості осель. І для більшості людей цей єдиний шанс купити собі житло у тих містах, де соціальні умови кращі.

Генеральний директор Біланівського ГЗК Юрій Химич запевнив: із кожним мешканцем вестиметься індивідуальна розмова. Усього ж відселятимуть людей із 350 домоволодінь. 

 Наразі 140 вже викупили. Тобто залишаються ще 200 домоволодінь. Роботи ведуться згідно затверджених графіків. У нас є амбітні плани щодо відселення до кінця року десь приблизно до 100 осель.

За підсумками зустрічей, голова ОДА запропонував створити робочу групу з питань відселення жителів від ГЗК. До її складу ввійдуть представники облдержадміністрації, громади та ГЗК. Спільно всі сторони мають скоординувати роботу та прискорити вирішення питання відселення. Також комісія стежитиме за захистом прав жителів, повідомляє телеканал Центральний.

екологія, ГЗК, переселення, Кременчуцький район

За темою:

  • Екобус продовжує збирати небезпечні відходи
  • У Полтаві презентували результати дослідження про сміттєвий слід Covid-19
  • Береги Ворскли під Полтавою закидали будівельним сміттям
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.