ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:59 31.12


Семенко повертається до Кибинець

З нагоди 123-річччя від дня народження українського футуриста Михайля Семенка поетеси Любов Якимчук та Галина Танай розпочали проект «Метро до Кибинець».

Ідея культурного проекту полягає в тому, що 31 грудня до земляків Михайля Семенка, у село Кибинці Миргородського району, доправлять листівки з творами поета-футуриста та інформацією про нього. Дизайн виконано Юрієм Барабашем.

Листівку також може замовити кожен охочий. Для цього варто звернутися до Любові Якимчук (https://www.facebook.com/iakymchuk). До речі, ця поетеса у листопаді приїздила до Полтави з презентацією збірки «Абрикоси Донбасу».

Назву «Метро до Кибинець» проекту дали не випадково. У Семенка є вірш «Підземка», де є такі рядки:

І буде до метра паризького — дороги ніч од Кибенець,

і буде день і ніч куріти Ромодан, —

— і буде НАШ Берлін,

і буде НАШ Н’ю-Йорк,

підземками прогризені — 

і загуде підземками

комуна — Дніпрельстан.

 

Михайль Семенко (Михайло Васильович Семенко, 1892 — 1937 рр.) —поет доби Розстріляного відродження, основоположник і теоретик українського футуризму (також відомого як панфутуризм). Осучаснив українську лірику урбаністичною тематикою, сміливими експериментами з формою вірша, запровадив нові образи й створив слова, покликані відбити нову індустріалізовану добу. Загинув під час сталінського терору.

До речі, 20 грудня до Полтави з концертом приїздило фрік-кабаре «Dakh Daughters». Одну з пісень дівчата створили саме на вірш Михайля Семенка «Сьогодні».

 

Роман ПОВЗИК, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Поезія, Семенко, футуризм

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.