ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 09.04


Серед полтавців почастішали випадки хвороби Лайма

На Полтавщині зареєстрували 17 випадків хвороби Лайма. У 2023 році захворюваність на хворобу Лайма в Україні, у порівнянні з минулим роком, зросла на 26,74%. Зареєстрували 4911 випадків.

У 2023 році в області хворобу Лайма підтвердили у 497 людей, найбільше у Полтавській громаді – 290 випадків, пише Полтавська міська рада.

З початку цього року на Полтавщині зареєстрували 17 випадків хвороби Лайма.

Кліщі – переносники збудників вірусних, риккетсіозних, інших бактеріальних захворювань людей і тварин. Серед людей вони поширюють іксодовий кліщовий бореліоз (хворобу Лайма).

Іксодові кліщі, які живуть в траві та зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини, можуть переносити багато хвороб. Найпоширенішими з них в Україні є кліщовий вірусний енцефаліт та бореліоз, більш відому як хвороба Лайма.

Кліщовий енцефаліт

Це запалення головного мозку, що як наслідок, може призвести до паралічу та смерті пацієнта. Специфічних ліків проти енцефаліту немає – тільки симптоматичне лікування вдома чи в лікарні в разі важкого перебігу.

Найкращий захист від кліщового енцефаліту – це завчасна вакцинація дітей та дорослих. Потрібно отримати три дози вакцини. Інтервал між першою та другою дозою 1-3 місяці, між другою та третьою – 5-12 місяців. Першу бустерну дозу вводять через 3 роки, наступні – кожні 5 років після останньої бустерної дози.

Хвороба Лайма (бореліоз)

Первинними симптомами цієї хвороби є гарячка, головний біль, сильна втома та часто – характерна червона пляма в місці укусу (еритема), яка з часом більшає і стає схожою на мішень. Іншими проявами хвороби Лайма можуть бути біль у суглобах, серці (кардит) чи частковий параліч обличчя або шиї.

Якщо в перші тижні, а краще – дні, не зупинити хворобу Лайма курсом антибіотиків або не завершити її лікування, вона перейде в хронічну форму, яка не піддається ефективній медикаментозній терапії.

Що робити, якщо ви виявили на собі кліща:

- Якщо ви виявили на собі кліща -- якнайшвидше видаліть його самостійно або зверніться до найближчого медзакладу.
- Обробіть місце укусу хлоргексидином, водою з милом, спиртом тощо.
- Одразу зв’яжіться із сімейним лікарем: очно чи дистанційно.
- Отримайте рецепт на антибіотик, потрібний для знищення борелій, які, можливо, вам передалися.
- Повністю закінчіть призначений лікарем курс антибіотиків, не перериваючи його.
- Будьте уважні до симптомів хвороби Лайма після лікування – можливо, буде потрібен другий етап терапії.

Найбільш простим і ефективним засобом профілактики хвороби Лайма є уникнення присмоктування кліщів. З метою попередження інфікування кліщовим бореліозом при відвідуванні лісів, парків та інших місць відпочинку необхідно застосовувати основні профілактичні засоби : захисний одяг, репеленти, що відлякують кліщів, а протягом та після прогулянки уважно оглядати шкірні покриви.

Небезпека хвороби Лайма полягає в тому, що вона може викликати важкі ускладнення. Ранні стадії хвороби добре піддаються лікуванню. Якщо Вас вкусив кліщ, не зволікайте – зверніться до сімейного лікаря. Вчасне виявлення хвороби допоможе уникнути ускладнень.

здоров'я, зростання, хвороба Лайма, кліщі

За темою:

  • У Полтаві планують компенсувати приватним клінікам витрати на МРТ для військових
  • В області реорганізують п'ять медичних закладів
  • Як дорослим підтримувати пластичність мозку. Чому це важливо
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.