ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ
Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:35 12.10


Протестувальники зірвали сесію Полтавської облради

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький оголосив перерву у засіданні 18-ї сесії Полтавської облради. Депутати встигли розглянути лише половину питань через буйну поведінку активістів.

Іще на початку засідання, перед розглядом порядку денного чергової сесії, депутати відмовилися подовжити регламентований час (15 хвилин) на виступ громадськості. Розгнівані активісти заблокували трибуну, в роботі сесії оголосили перерву. Потім протестувальники не дали голові облради продовжити сесію, мовляв, їхні вимоги не були виконані. 

Представники двох громад —  Яресьок Шишацького району та Білецьківки (Кременчуцький район) — протестували у залі засідань.

Зокрема, громада Яресьок виступила проти будівництва сеператарної установки з переробки нафтопродуктів упритул до  садів селян, адже це спричинить екологічну катастрофу. Громадські слухання і звернення до депутатів, не дали результату.

У свою чергу, громада села Білецьківка привернула увагу до питання створення комунального підприємства регіонального ландшафтного парку “Кременчуцькі плавні”. До території майбутнього ландшафтного парку потрапляє частина земель територіальної громади села Білецьківка. Зокрема, селу належить майже 2 тисячі гектарів територій (більше двох третин).

Громада хоче відстояти своє право розпоряджатися землями заказника та виключити ландшафтний заказник "Білецьківські плавні" зі складу регіонального ландшафтного парку "Кременчуцькі плавні".  

Люди обурені, що проект рішення не був оприлюднений та обговорений громадськістю, до того ж тривають  незаконні забудови на території заказника. Вони вимагали, щоб облрада зняли з розгляду цей проект.

Кременчуцькі мітингарі не заспокоювалися, і за активної підтримки полтавських активістів Василя Ковальчука, Олександра Лещенка, Володимира Дащенка та Геннадія Сікалова продовжили пікет під президією.

Голова обласної ради оголосив кілька перерв на 10 хвилин, а також звернувся до поліції навести порядок в залі. Близько двох десятків поліцейських оточили протестувальників з двох боків, однак активних дій не вчиняли.

Через деякий час Олександр Біленький повідомив присутніх про перерву на невизначений час.

По дату продовження сесії буде повідомлено додатково.

протест, громада, сесія облради

За темою:

  • У вівторок Біленького обіцяють "взяти за шкірку"
  • Пенсіонери знову мітингували під Полтавською ОДА. ФОТО
  • Біля заводу "Гадячсир" мітингували через несплату за поставлене молоко
  • Топ-5 за тиждень :