ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

21:44 13.11


Сезон осінніх пішохідних екскурсій завершився темою торгівлі

12 листопада "Таємнича Полтава" завершила сезон осінніх тематичних прогулянок для полтавців, зацікавлених історією та культурою рідного краю. Остання прогулянка стосувалася теми торгівлі.

За даними організаторів, до екскурсії приєдналося більше 70 осіб. Учасники прогулянки розділилися на дві групи – ранкову та пообідню.

Загалом, тема торгівлі у Полтаві минулих століть – абсолютно нова тематична екскурсія, аналогів якій ще не було за всю історію існування пошуково-дослідницького проекту "Таємнича Полтава".

Полтавщина здавна вважалася краєм ярмарків. Так, усім  відомий ярмарок у Великих Сорочинцах, традиція проведення якого збереглася до наших днів. Але й Полтава має свою особливу історію торгівлі, якою з учасниками недільної екскурсії поділився екскурсовод.

Упродовж двогодинної прогулянки зацікавлені полтавці побачили торговельні ряди і крамниці найвідомішого полтавського ярмарку – Іллінського, побували на місцях найстаріших базарів, а також дізналися, що в Полтаві продавали іноземні купці та де вони мешкали.

Окрім того, учасникам екскурсії відкрилася історія боротьби однієї людини, що призвела до стрімкого розвитку торгівлі в місті і, як результат, збільшила Полтаву майже вдвічі.

Також цієї осені полтавці мали можливість відвідати три нові оригінальні мандрівки: "Невідомі Павленки", "Українські риси в архітектурі Полтави" та "Видатні чоловіки Полтави". Останні дві були відгалуженням від попередніх пошуково-дослідницьких робіт проекту, а саме – "Архітектурної Полтави" та "Видатних жінок Полтави".

Після закриття екскурсійного сезону на відкритому повітрі, "Таємнича Полтава" продовжує до кінця року проводити екскурсії  у приміщеннях.

Так, учасники екскурсії зможуть відвідати студії, де знімаються найпопулярніші телевізійні проекти, дізнатися, як створюється телебачення та готуються до випуску новини, почути курйозні випадки зі зйомок, заглянути в ті куточки телерадіокомпанії "Лтава", доступ до яких раніше мали лише її співробітники,  та на кілька хвилин відчути себе телезірками, відеооператорами та ведучими новин.

У грудні, на дорослих та маленьких полтавців чекає традиційний святковий похід на екскурсію та майстер-клас у Полтавському літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка. Напередодні новорічних свят у головній кімнаті музею ялинку прикрашають рідкісними прикрасами, виготовленими славетною родиною ще на початку XX сторіччя. Автентичний інтер’єр та цікаві речі з приватної колекції родини Короленків роблять музей схожим на живу вінтажну листівку до Різдва.

Новорічні заходи в музеї Короленко включають в себе святкову екскурсію про Новий рік, майстер-клас з виготовлення старовинних святкових іграшок та дегустацію цілющого чаю, завареного за рецептом Короленка.

Навесні полтавців очікує повернення пішохідних екскурсій Полтавою.

Довідково: проект "Таємнича Полтава" –  пошуково-дослідницький, що об’єднує однодумців для спільних походів до музеїв та екскурсій в межах Полтави та Полтавського району. В рамках проекту розроблено більше 20 тематичних екскурсій.  

екскурсія, Полтава, Іngreen

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.