ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

14:11 21.11


Шамота знову в реєстрі. Прокуратура та СБУ перевіряють обставини внесення Мамая до ЄДР

Реєстраційна служба Красноградської РДА у вівторок, 20 листопада, внесла, як виявилося, неправдиві відомості до реєстру і поновила Олександра Мамая на посаді. Прокуратура відкрила кримінальну справу.

Вчора, 20 листопада, від імені державного реєстратора Красноградської РДА Харківської області Наталії Батиченко були внесені зміни в ЄДР, інформує прес-служба Полтавскої міської ради.

— Мін’юст до цієї ситуації не причетний. До цього Батиченко подала заяву до поліції, що її обікрали і вона втратила флешку, де був електронний ключ до реєстру. З боку Полтавської міської ради подана заява в правоохоронні органи: в прокуратуру і поліцію. Наразі ведеться слідство. Окрім цього, дії, ініційовані, на нашу думку, Олександром Федоровичем, можуть призвести до того, в рамках цього розслідування, що на кілька днів буде паралізована робота Полтавської міськради - у частині фінансування дитячих садочків, шкіл, комунальних підприємств, яким сьогодні потрібно заправляти машини паливом, у тому числі, й снігоприбиральні, - вважає депутат міськради Андрій Матковський

Правоохоронці дійсно виявили, що реєстраторка подавала заяву про викрадення ключа доступу до держреєстру. Голова партії "Рідне місто" Олександр Удовіченко зазначив, що ситуація, яка склалася, має кваліфікуватися як спроба захоплення влади.

— Позиція партії "Рідне місто" однозначна: дії Олександра Мамая – зразок типового рейдерства. Колишній очільник міста судився в Печерському суді, держреєстраторку, котра вчинила посадовий злочин, знайшов у сусідній області. Про що це говорить? Це говорить про те, що він не здатний зробити висновків зі свого фіаско як мера, продовжуючи застосовувати метод підкупу, випробуваний на депутатах міської ради. До чого це призводить – ми всі бачили. Так буде й зараз. Полтава нарешті вільно зітхнула, позбувшись міського голови, який не вмів і не хотів дбати про людські проблеми та зруйнував міське господарство, - зазначив Олександр Удовіченко.

Заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко вважає, що ситуація доведена до абсурду, адже порушень у внесені змін було настільки багато, що це просто не могло пройти повз око правоохоронців.

— Жодних підстав для внесення Олександра Мамая до реєстру не було. Є рішення сесії міської ради, за яким було зареєстровано, по-перше, припинення повноважень його як міського голови, по-друге, був обраний секретар міської ради, який і був унесений до реєстру як в.о. міського голови і підписант. Жодних підстав зараз скасовувати той запис, або вносити будь-які зміни не було. Тим паче, що зміни внесені реєстратором з іншої області, що абсолютно суперечить усім нормам, - прокоментував ситуацію Іван Сватенко.

На думку секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, колишній міський голова міг таким чином спробувати вичинити корупційні злочини з розкрадання майна громади, або підписати протиправні чи корупційні документи, але, за словами Шамоти, вчасно помітили і зреагували.

— Мамай зробив спробу повернутись, щоби докрасти те, що не встиг. Традиційним для себе злочинним шляхом. Плутаниною з реєстрацією він намагається дестабілізувати ситуацію в місті в період боротьби з наслідками негоди. Втім, незважаючи на оборудки Мамая, більшість у міській раді тримає ситуацію в Полтаві на контролі. Ми не допустимо прецеденту, коли реєстратор може "зняти" будь-якого мера. Наразі інформація в реєстрах після невдалої афери відновлена, - заявив Олександр Шамота.

Згідно з витягом з держреєстру, у пункті щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах зазначено: 21.11.2018, Круговий Сергій Вікторович; Комунальне підприємство "Реєстратор" Полтавської обласної ради; зміна керівника юридичної особи, зміна складу підписантів.

політика, влада, суд, Олександр Мамай, реєстр, СБУ, прокуратура

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.