ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

08:15 28.01


Шеф-кухар приготував забуту страву з "Енеїди"

Щосуботи під Полтавою шеф-кухар ресторану "Vivat Провінція" Тимофій Гайовий влаштовує кулінарні майстер-класи, відвідати які може будь-хто. Минулої суботи тут уперше готували незаслужено забуту шпундру.

На жаль, цієї страви, яка має полтавське коріння, ви не зустрінете сьогодні в кафе і ресторанах міста. А дві-три сотні років тому вона була у наших краях дуже популярною. Шпундра (або шпундри) — давня українська народна страва зі смаженої свинини, тушкованої потім із буряками в буряковому квасі. Шпундру заправляли борошном або запареним тертим пшоном. У Івана Котляревського в "Енеїді" зустрічаємо: "Був борщ до шпундрів з буряками...".

"Шпундру готував за традиційним рецептом, але дещо придумав і від себе, зокрема, додав родзинки — опішнянський чорнослив", - сказав Тимофій Гайовий.

Рецепт шеф-кухар збирав із багатьох джерел. Спочатку прочитав у "Енеїді" текст. Зацікавився. Потім в інтернеті відшукав інформацію про шпундру. Порівнював рецепти, опрацював, і на їх основі створив власний. Справжню шпундру на Полтавщині, за словами кухаря, не готували понад сто років. Тому особливо приємно було повернутися до історії.

"Протягом зими ми щосуботи проводимо майстер-класи з традиційної української кухні. Робимо акцент на стравах, притаманних Полтавщині. Залюбки ділюся з відвідувачами власними рецептами"– розповів Гайовий.

Готову шпундру, приготовану за старовинним етнічним рецептом можна подавати гарячою як першу страву з буряковою юшкою, що утворилася під час приготування, або як другу страву з гарніром. Вашому кореспонденту теж пощастило поласувати шпундрою — вперше в житті. Фантастично смачно!

Відвідувачі, до речі, можуть спостерігати за приготуванням етно-страв. У грудні тут варили бограч. Два тижні тому була полтавська юшка з галушками. Ще готували борщ із гніченими грушами і копченим опішнянським чорносливом. А наступної суботи тут обіцяють зварити качану кашу.

кухня, страва, шпундра, історія, Котляревський

За темою:

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.