ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

15:15 31.03


Ще один голова ОТГ на Полтавщині звільнився через політичний тиск

Уже третій голова об’єднаної територіальної громади на Полтавщині Павло Полєков, голова Великосорочинської ОТГ, написав заяву на звільнення.

 Він повідомив "Колу", що не має бажання брати участь у політичний корупції.

Мене не для того обрали люди, щоб я жив "по понятиях", у нас є закон і ми маємо жити по ньому

- сказав Павло Полєков.

Він стверджує, що на нього чиниться політичний тиск з боку Миргородської райдержадміністрації, Полтавської ОДА, прокуратури, поліції і навіть СБУ.

Кожна державна установа намагалася йому протидіяти будь-яким чином, це й поліція,і прокуратура, і СБУ — проводять перевірки, з тиском.

У районі тремтять і ніяк не дочекаються звільнення голови громади. 

Основне проблемне питання, яке склалося в громаді, на думку Павла Полєкова, це додаткова дотація.

Вибори до ОТГ відбулися в 2016 році: Великосорочинська сільська рада об’єдналася з Полив’янською сільрадою.

Минулого року держава, гарантуючи прямі міжбюджетні трансферти, давала  додаткову дотацію в розмірі близько 3 мільйонів гривень, які перекривали захищені статті бюджету.

На сьогодні  Президент, Прем’єр-міністр вирішили, що ставленики – губернатори, краще знаючи про ситуацію на місцях, можуть вирішувати, що можливо деякій громаді взагалі не треба давати грошей, бо там коштів більше, ніж мінімальні видатки,а можливо десь комусь треба додати.

На сьогодні громада має тільки 40% виконання бюджету громади, тож про яку самодостатність може йтися, якщо нам виділили всього 750 тисяч гривень додаткової дотації, – розповів Павло Вікторович.

В обласній адміністрації радять " приймати правильні рішення, щоб проблеми зникли", зокрема, щодо ТОВ "Сорочинський ярмарок".

Наприклад ТОВ "Сорочинський ярмарок" за 2017 рік до   бюджету громади сплатило лише 31 тисячу гривень за оренду 16,1 гектара землі. У 1998 році, коли в розпорядженні саме сільської ради була територія Сорочинського ярмарку,  сплачували до бюджету 71 тисячу гривень - 20 років тому.

У законі ж прописано чітко, що мінімальна відсоткова ставка за оренду землі – від 3%. 

Пані Світлана Свищева, керівник проекту «Сорочинський ярмарок» та теща заступника голови ОДА Андрія Пісоцького, пропонувала зробити подарунки депутатам громади.

Нагадаємо, Павла Полєкова вперше обрали Великосорочинським сільським головою на виборах у 2015 році, а в 2016 він був знову обраний головою вже об’єднаної територіальної громади.

скандал, Великосорочинська ОТГ

За темою:

  • На хабарі затримали керівника обласного комунального підприємства
  • Поліція затримала підозрюваного у вбивстві 12-річної дівчинки
  • За ухилення від мобілізації засудили батька сімох дітей
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.