ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

17:53 20.01


Щеплення від грипу: чому так мало і чи є вакцини

На Полтавщині вже відкрито лік померлим від ускладнень грипу і досі зберігається високий епідеміологічний рівень. Разом із тим, щеплення від грипу зробили лише 0.35 відсотка полтавців.

Якщо в попередні роки показники щеплених від грипу становили 0,01, потім – 0,15 відсотка населення, то зараз - 0,35 відсотка. За цим показником Полтавщина третя, а в Україні він становить 0,22 відсотка

– зазначив директор департаменту охорони здоров'я (ДОЗ) Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак.

0,35 відсотка - це 4 836 осіб. З них 498 дітей, що становить 0,2 відсотка дитячого населення Полтавщини. Вакцинація триває, тож цифри на закінчення епідсезону, я думаю, будуть більші

– додала тренер з ефективного консультування з імунізації ЮНІСЕФ, головний позаштатний педіатр області Світлана Писаренко.

Фахівці пояснюють, що низький відсоток щеплених не має прямого зв'язку з відсутністю вакцини.

Фахівці пояснюють, що для того, щоб отримати (закупити) вакцину, її треба попередньо замовити, тобто оплатити виготовлення певної кількості доз. Саме за таким принципом – вироблення оговорених обсягів препаратів за попередньою оплатою – і відбувається постачання сироваток та вакцин. Ситуація із закупівлями також обумовлена й тим, що штами грипу з року в рік змінюються, тож вакцина щороку має бути інша, пристосована під реалії вірусів.

Для України силами фонду ЮНІСЕФ закуплено лише 1,7 мільйона доз вакцини проти грипу, і ця кількість розподілена по регіонах. Звичайно, що це дуже мало, як для держави. Проте дефіциту в Полтаві зараз не спостерігається. Вакцини можна знайти в комерційній аптечній мережі, але, можливо, доведеться почекати деякий час. Це пов'язано з тим, що важко наперед передбачити кількість звернень. Аптеки не дуже охоче закуповують та зберігають велику кількість препаратів, щоб не отримати збитки, якщо вакцину не викуплять до закінчення терміну зберігання

– розповідає головний лікар Полтавського обласного центру здоров'я Ніна Дурдикулієва.

Як повідомили спеціалісти-фармацевти, станом на початок поточного тижня лише в мережі ПОКП "Полтавафарм" в наявності є 60 доз вакцини, а також певна кількість в інших аптечних мережах. Таку інформацію можна отримати, звернувшись безпосередньо в заклади торгівельної мережі.

Є певна категорія працівників, які в обов'язковому порядку щеплені на початку сезону – за кошти, спеціально виділені з обласного бюджету. Це, наприклад, співробітники бригад екстреної медичної допомоги, працівники інфекційних відділень, співробітники інтернатів – категорії професій, що знаходяться в групі ризику щодо захворюваності на ГРВІ. Усі інші громадяни мають діяти самостійно.

Тож, дії особи, яка прийняла рішення щепитись від грипу, мають бути наступні:

  1. Зв'язавшись із фармацевтами, з'ясувати наявність вакцини в аптечному закладі, домовитися на конкретну дату, коли потрібен препарат.
  2. У лікувальній установі узгодити з лікарем дату щеплення.
  3. У зазначений час придбати в аптеці вакцину та одразу транспортувати її в лікувальний заклад для виконання медичної маніпуляції. Бажано орендувати в аптеки спеціальний контейнер або замовити доставку спеціальним кур'єром. Це пов'язано з тим, що умови для таких препаратів досить специфічні, існує так званий "холодовий ланцюг" – спеціальні умови транспортування, які ні в якому разі не можна порушувати.

Не можна придбати вакцину в аптеці та принести її в поліклініку, як звичайні ліки, "в жмені". Є максимум дві години, щоб доставити препарат. Коли купуєте в аптеці, необхідно взяти сертифікат та чек, на якому вибитий час придбання. Поклавши ампулу в спеціальний контейнер, який можна попросити в аптеці в тимчасове використання, одразу їхати в поліклініку, де на вас чекає лікар, з яким попередньо домовилися про вакцинацію

– роз'яснює спеціаліст ДОЗ, дитячий лікар Світлана Шевченко.

За статистикою, жодна людина, яка померла від грипу чи ускладнень ГРВІ, не щепилась. І хочу вам сказати, що більш ефективного засобу від грипу, ніж щеплення, не існує в світі

– наголошує начальник обласного управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Сергій Макєєв.

Головний санітарний лікар області пояснює, що така ситуація, насамперед, вигідна для фармацевтичного бізнесу. Адже відповідь на питання, що вигідніше продати – один раз вакцину вартістю до 200 гривень чи медикаменти для лікування захворювання та його ускладнень, де суми вимірюються вже не сотнями, а часто тисячами гривень, – очевидна.

грип, вакцини, щеплення

За темою:

  • На Полтавщині знизилася захворюваність на грип та ГРВІ
  • Назвали громади Полтавщини з найбільшим поширенням ГРВІ
  • Полтавщина отримала вакцини проти грипу
  • Топ-5 за тиждень :








    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.