ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

16:40 02.09


Щороку сотні полтавців страждають від укусів безпритульних тварин

У Полтаві доволі гостро стоїть питання безпритульних тварин. Ця проблема досі не вирішена, що не є ознакою цивілізованості суспільства. У місті трапляються сотні випадків нападів тварин на людей.

Собака чи кішка можуть вкусити або ж подряпати будь-кого з нас, проте, як вважають фахівці, ставлення тварин до людей залежить саме від нас.

На щастя є полтавці, які піклуються про тварин, яких покинули господарі. Завдяки ним створені притулки, де тварини можуть жити, допоки не знайдуть нових господарів. Але, на жаль, їх обмаль. В обласному центрі працює волонтерська група "Право на життя", предстаниця якого пані Анжела відповіла на наші запитання.

Як проходить день тих, хто піклується безпритульними тваринами?
Волонтери прокидаються о 4-5 годині ранку, прибирають за ними, вигулюють тварин, годують їх.
Яке ваше ставлення до стерилізації тварин?
Дуже позитивне. Стерилізація — це єдиний правильний вихід. Але, на жаль, це поки що розуміють тільки волонтери. Звичайні люди вважають це небезпечною дією. Нашим центром, разом із БО "Юний європеєць" за шість місяців цього року було відловлено і відправлено 292 тварини — безпритульних собак та котів — до державної лікарні ветеринарної медицини з метою їх стерилізації та щеплення проти сказу.
Чи багато бажаючих нині взяти тварину з притулку?
Ні. Навпаки, щодня мені телефонують по 3-4 людини і просять у них забрати тварину з різних причин...

За даними полтавського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України за минулий рік у Полтаві офіційно було зареєстровано 223 звернення громадян міста за медичною допомогою, постраждалих від укусів бездоглядними тваринами, а за перші шість місяців поточного року — 114 звернень. Та окрім нападів безпритульних тварин на людей, ще нерідко нападають тварини, які мають хазяїв. Так, за минулий рік було 407, а за перші півроку 2017-го — 225 звернень громадян за медичною допомогою.

У нашому місті існує лише один пункт тимчасової перетримки для безхатніх тварин. На даний момент у ньому утримується 123 тварини. Сподіваємося, що проблема з безпритульними тваринами вирішиться, адже міська влада затвердила "Програму поводження з тваринами та регулювання чисельності безпритульних тварин у м. Полтава на 2017-2021 роки". Згідно з нею, у Полтаві планують збудувати притулок для тварин на 250 місць та стерилізаційний центр.

Сподіваємося, що це рішення міської влади все ж таки буде виконане, а не залишиться на папері, як це було з аналогічним рішенням міських депутатів п'ять років тому (див. додатковий файл).
 

Додаткові файли:
Program.doc

проблема, тварини, притулок, влада,

За темою:

  • "Укрзалізниця" планує змінити правила перевезення тварин у потягах
  • Какой корм лучше для кошек – сухой или мокрый?
  • 70-річний мешканець Донеччини евакуювався на Полтавщину з трьома коровами та собакою
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.