ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:15 17.04


Школа підготовки пілотів агродронів у Полтаві: стартує другий набір на навчання

Школа підготовки пілотів агродронів у Полтаві: на базі університету діє школа пілотів БпЛА, які зможуть працювати у сільському господарстві. У травні готуються набирати нову групу для навчання.

Школа пілотів агродронів запрацювала на початку березня 2024-го року. Навчають першу групу із 15 людей, розповів Суспільному завідувач кафедри інформаційних систем та технологій університету, на базі якого функціонує школа, Юрій Уткін.

"Ми провели разом із департаментом агропромислового розвитку Полтавської обласної військової адміністрації опитування серед малих та середніх підприємств щодо того, чи потрібна у Полтавському регіоні школа такого типу. Із понад 300 респондентів ми отримали 98 позитивних відповідей, що так, у Полтавському регіоні вона потрібна", — пояснив Юрій Уткін.

За його словами, курс розрахований на людей, які ще не мають подібного досвіду.

Згідно з інформацією на сайті Міністерства аграрної політики, навчатися у школі можуть учасники бойових дій, переселенці та люди, які перебувають на обліку в центрах зайнятості.

"Найголовніше у цій системі – це обробка даних, які знімаються, і виконання місій агродронами. По-суті, для управління літальним апаратом навичок багато не потрібно. Тому що тут застосовуються і комп’ютерні симулятори і реальна техніка. Але обробка даних і створення місій для виконання тієї чи іншої технологічної операції – це саме те, на що часто не звертають уваги", — розповів завідувач кафедри.

На сайті Міністерства аграрної політики повідомляли, що навчання триває три тижні і складається з теоретичної та практичної частин, а також стажування та практики на підприємствах. Наприкінці випускники отримають сертифікат.

За словами Юрія Уткіна, другий набір на навчання стартує на початку травня 2024-го року.

Для участі потрібно подати заявку до Полтавського центру профтехосвіти Державної служби зайнятості.

агродрони, пілоти, навчання

За темою:

  • Аудиторська служба перевірить закупівлю полтавцями 47 квадрокоптерів для військових
  • Полтавці закуплять десяток БпЛА "Чаклун"
  • Півсотні дронів за 9 млн гривень: полтавці уклали чергову угоду
  • Топ-5 за тиждень :
    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.