18:45 17.11 346
Майже половина вчителів не бачать свого майбутнього в школах. Також існує значний розрив між учителями гуманітарних і технічних напрямків, адже останніх менше у півтора рази.
Про те, що вчителі не задоволені зарплатнею, стало відомо з соціологічного дослідження «Освіторії» та дослідницької агенції FAMA до якого залучили понад 10 тисяч вчителів та студентів педагогічних спеціальностей. Про це інформує Зміст. Завдяки дослідженню стало відомо, що вчителів меншає і в містах, і в селах області.
З 2022 року учительський склад скоротився на 12% (на майже 40 тисяч вчителів). Середній вік українських педагогів становить 45 років, а більше третини вчительського складу – педагоги передпенсійного та пенсійного віку.
«З професії стрімко вимиваються молоді вчителі до 30 років – за останні роки їх кількість зменшилась більш ніж в 1,6 рази. З 2018 по 2023 рік ми втратили 15 тисяч молодих людей, яких не змогли замінити», – каже засновниця «Освіторії» Зоя Литвин.
Дослідження показує, що понад 40% вчителів налаштовані піти з професії до 2030 року на тлі нестачі кадрів. Тільки на Полтавщині наразі не вистачає майже 10 тисяч педагогів.
Серед опитаних менше половини задоволені своєю роботою, а 80% вчителів вважають, що суспільство не цінує їхню працю. При цьому, вчителі переважно вдоволені стосунками із учнями, колегами та батьками, а головними демотиваторами називають бюрократію, низьку заробітну плату та велике навантаження. Тільки 12% опитаних задоволені рівнем заробітної плати, а 94% висловились за скорочення бюрократичного навантаження.
Учителі продемонстрували високий запит на вдосконалення знань. Найпопулярніші — англійська мова (73%), цифрові навички та запити пов'язані з війною: перша домедична допомога, правила поведінки в надзвичайних ситуаціях та ментальне здоров’я.
Окрім того, 43 відсотки вчителів визнають, що потребують додаткових знань із української мови, водночас дев'ять із десяти — уникають російської мови.
Ціни на житло в Полтаві трохи знизилися
18:00 03.12