ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

18:02 31.07


Школяр із Полтавщини взяв "золото" міжнародної олімпіади з хімії

Міжнародна олімпіада з хімії (International Chemistry Olympiad – IChO) проходила 19-29 липня в Чехії та Словаччині. У ній взяли участь понад триста знавців хімії з 76 країн світу. Україну представляли четверо.

Олімпіада IChO-2018 – ювілейна. Цього року її проводили вже вп’ятдесяте, а виграв її юний геній із Полтавщини.

Мета олімпіади — стимулювати інтерес молоді до хімії, зміцнювати дружбу молодих людей із різних країн, сприяти міжнародній співпраці та взаєморозумінню. Про це повідомили на сайті Міністерства освіти і науки України.

Щороку International Chemistry Olympiad проходить у різних країнах. Цьогоріч обдарованих юних хіміків приймали у Братиславі (Словаччина) та у Празі (Чехія). Всього участь у ювілейній олімпіаді взяли 300 знавців хімії з 76 країн. Із них четверо українців, кожен із яких повернувся додому з медаллю. Ольга Ващенко з Харківської гімназії № 47, Дмитро Царенко з Харківського фізико-математичного ліцею № 27 та Артем Янчак із Львівського фізико-математичного ліцею завоювали "срібло". А наш земляк, учень Кременчуцького НВК № 4 Кирило Данилейко здобув медаль найвищого ґатунку.

Під час олімпіади з хімії учні виконували п’ятигодинне практичне завдання в лабораторії та проходили чотиригодинний письмовий іспит. 

Паралельно з олімпіадою по хімії, з 21-29 липня у Лісабоні (Португалія) проходила олімпіада з фізики (International Physics Olympiad – IPhO). Участь у ній взяли 400 учасників із 90 країн. Вони вирішували задачі та виконували лабораторну роботу. На IPhO Україну представляв квінтет юних фізиків, кожен із яких також повернувся додому з медаллю. Проте полтавців серед них не було.

діти, хімія, олімпіада, Кирило Данилейко, геній

За темою:

Топ-5 за тиждень :

Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.