ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

13:00 14.09


Сім повідомлень щодо незаконної агітації отримали полтавські правоохоронці

Про незаконну агітацію кандидатів на місцевих виборах стало відомо правоохоронцям. Вони проводять перевірку, повідомив 14 вересня начальник відділу комунікації ГУ Нацполіції у Полтавській області Юрій Сулаєв.

Сім повідомлень зареєстрували починаючи з 5 вересня, коли стартувала виборча кампанія.

Якщо цю інформацію підтвердять, то правоохоронці нададуть правову оцінку та передають протоколи до суду для прийняття рішення.

Як повідомляє МВС, усього в Україні з 5 вересня поліціянти зареєстрували 171 повідомлення, які пов’язані з місцевими виборами. Зокрема повідомлення стосувалися підкупу виборців (29 повідомлень), порушенням порядку ведення агітації (28 повідомлень) та псуванням агітаційних матеріалів (12 повідомлень).

Найбільше повідомлень було зареєстровано в Києві. З початку місцевих виборів правоохоронці розпочали 17 кримінальних проваджень, з яких 13 пов’язані з порушенням виборчого законодавства.

На Полтавщині зареєстрували 7 повідомлень (Джерело - МВС)

 

Юрій Сулаєв зазначив, що відповідальність за порушення виборчого процесу різна – від штрафних санкцій до позбавлення волі. Є певний перелік статей за які передбачена кримінальна відповідальність:

  • за підкуп виборців (стаття 160 ККУ);
  • надання неправдивих відомостей до державного реєстру виборців (стаття 158 ККУ);
  • перешкоджання здійсненню виборчого права (стаття 157 ККУ);
  • незаконне використання виборчого бюлетеня (частина 1 стаття 158 ККУ).
Якщо люди розміщують рекламний матеріал у невідведених у цьому місцях – це також штрафні санкції. За наведенням порядку можуть слідкувати органи місцевого самоврядування й комунальні служби. Вони повинні прибирати листівки й утилізувати їх. Тобто є чітко визначені місця для розміщення рекламних матеріалів. Крім того, інспекція по контролю за благоустроєм може накладати штраф, – сказав Сулаєв.

 

Адміністративне стягнення може бути передбачене, якщо в агітаційному матеріалі немає вихідних даних, тобто де друкувалося, яке замовлення, який тираж.

 

вибори, поліція, порушення

За темою:

  • У Карлівці на жовтень призначили перевибори
  • Оголосили претендентів на посаду ректора Полтавського педуніверситету
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.