12:30 07.10

СК "Полтава" вдома здолав "Тростянець". ВІДЕО

У середу, 6 жовтня, у календарному матчі 12-го туру другої футбольної ліги СК "Полтава" вдома приймав ФК "Тростянець" і впевнено переміг суперника із сусідньої Сумщини.

Історія очних протистоянь "Тростянця" та "Полтави" поки обмежується зустрічами в аматорській першості та в контрольних протистояннях. Так, минулого року колективи виступали в одній групі аматорського чемпіонату і зустрічалися двічі. Дебютна гра відбулася минулої осені у Полтаві на стадіоні "Локомотив". Тоді команди розписали безгольову нічию. У матчі грав Микола Бужин, який на той момент захищав кольори "Тростянця". Вдруге команди зустрічалися навесні цього року. СК "Полтава" у гостях  здобув переконливу звитягу над своїм суперником з рахунком 2:0. Голами тоді відзначилися Максим Горжуй та Роман Кірпіченко. Наразі Макс не грав через ушкодження, а Романа давно немає в команді.

До звітного туру полтавці підходили з п'ятиматчевою серією без перемог на власному полі, адже вдома вони перемагали востаннє ще в першому турі. Нарешті містяни перервали цю невтішну серію і порадували себе та власну публіку.

Команди в дебюті намагалися знайти ключик до оборони суперника. Перший дійсно небезпечний епізод створили полтавці - і він перетворився у забитий гол. Подача від кутового прапорця Дмитра Копитова завершилася точним ударом Дмитра Щербака з льоту в один дотик - 1:0.

Гості швидко оговталися. Владислав Тишинінов пробив здалеку, пустивши м'яч над воротами Богдана Петриченка. Перспективну передачу отримав Денис Руденко. Втім форварду не вдалося виграти другий поверх. Гра на підбиранні Яременка виявилася не надто гострою.

Згодом Денис Руденко був вимушений покинути поле, а замість нього  вийшов Євген Стрельцов. І вже в перші хвилини перебування на полі він вийшов на ударну позицію і пробив у ближню "дев'ятку" воріт. От тільки м'яч зрадницьки струсонув поперечку. Відразу після цього епізоду гості організували контратаку у відповідь. Павло Пастухов віддавав на хід Віктору Сахнюку, який доправив м'яч у ближній кут воріт Петриченка. Однак форвард зелено-білих виявився в офсайді, про що одразу сигналізував асистент арбітра.

Під завісу першого тайму гості знову змусили полтавську публіку похвилюватися. Євген Проданов здійснював навіс до штрафного майданчика, простріл на нападників завершився небезпекою біля воріт Петриченка, який грав на виході, але був атакований суперником. Проте арбітр не сигналізував про порушення правил і дав продовжити гру. На щастя, захисники нейтралізували подальшу небезпеку. Господарі могли ще до перерви забезпечити собі комфортну перевагу в два м'ячі: Антон Яременко скинув під удар Миколі Бужину, але удар 19-го номера полтавців парирував голкіпер. Тож на перерву полтавці пішли за мінімальної переваги.

Старт другого тайму був фактично віддзеркаленням першого. Дубль міг оформлювати Дмитро Щербак, який протягнув м'яч через пів поля. От тільки його удар заблокував захисник гостей. Загострював ситуацію Стрельцов: спершу він міг виходити  віч-на-віч із Данилом Хмеловським, а пізніше потужно пробив у дальній кут. Однак Євген в обох епізодах не зміг переграти голкіпера.

Гості ж весь цей час не могли пройти організований захист малиново-золотих, тому наростала напруга і кожне порушення правил супроводжувалося емоційними коментарями з лавки. За 10 хвилин до кінця гри Андрій Савенков послизнувся і ненавмисно сфолив проти суперника. Шквал емоцій із лави  запасних "Тростянця" завершився вилученням у технічній зоні, а Савенков отримав "гірчичник".

Та все ж "містянам" вдалося ще раз забити. На 83-й хвилині Щербак віддав Стрельцову, той скинув під удар Бужину, а Микола з розвороту "поклав" м'яч у ворота своїх колишніх одноклубників, закріпивши впевнену перемогу СК "Полтава".

Вже найближчої неділі, 10 жовтня, полтавці зіграють в Одесі з аутсайдером першості - місцевим клубом "Реал Фарма".

ПФЛ, Друга ліга. 12 тур. 6 жовтня 2021 (середа)

СК Полтава — Тростянець - 2:0 (1:0)

Голи: 1:0 Щербак (13), 2:0 Бужин (83).

Полтава: Петриченко, Копитов, Підлепич, Таранушич, Савенков, Даниленко (Томенко, 79), Яременко (Шмиголь, 55), Костенко (Пономаренко, 46), Щербак (Абазов, 88), Бужин, Руденко (Стрельцов, 23).

Тростянець: Хмеловський, Меженський, Сосєдко, Полянський, Мизюк (Деревинський, 84), Гайван (Генрі, 69), Тишинінов (Гаврась, 46), Проданов, Ганжа (Ільченко, 46), Пастухов, Сахнюк (Сліпухін, 46).

Полтава, стадіон "Локомотив". 400 глядачів.