19:45 10.10

СК "Полтава" здобув непросту перемогу в Одесі. ВІДЕО

У неділю, 10 жовтня, в Одесі СК "Полтава" вирвав перемогу у місцевого клубу "Реал Фарма" і піднявся на сьому сходинку турнірної таблиці футбольної другої ліги.

Реал Фарма (Одеса) — СК Полтава — 1:2

Голи: Абузра (45+2-пен.) — Стрельцов (56), Томенко (72).
На 39-й хвилині Щербак не реалізував пенальті (воротар).

Реал Фарма: Деркунський, Онуфрак Д., Онуфрак С., Абузра, Новицький, Лиховидов, Чоловський, Ратушняк (Гранчар, 77), Ігуменов (Колесников, 56), Опря (Вареник, 65), Нудний (Фабер, 58).
Полтава: Петриченко, Савенков, Підлепич, Таранушич, Копитов, Даниленко, Бужин (Пономаренко, 86), Костенко (Томенко, 67), Щербак, Яременко (Шмиголь, 56), Стрельцов (Абазов, 90).

Після того, як одесити нарешті здобули першу перемогу у чемпіонаті, стало зрозуміло, що якнайменше у домашніх матчах "Реал Фарма" вже не буде без бою віддавати очки своїм суперникам, як це було на старті сезону. Отже СК "Полтава" їхав на південь країни з чітким розумінням, що гра буде важкою.

Основні події абсолютно рівного за грою першого тайму відбулись вже у заключні п’ять хвилин. Спочатку рефері побачив, як м’яч влучив у руку Ігуменову і призначив пенальті у ворота господарів поля. Але капітан полтавців Дмитро Щербак програв дуель Деркунському – Тарас у чудовому стрибку витягнув м’яч із кута. Потім стійка врятувала ворота Петриченка. А вже у компенсований до першого тайму час арбітр за аналогічною причиною (фол від Даниленка) надав одеситам право на пробиття 11-метрового удару. До м’яча підійшов марокканський студент Мохамед Яссін Абузра і на відміну від Щербака вразив ворота суперника – 1:0.

Зі стартом другого тайму полтавці увімкнули швидкості й швидко відновили паритет. Блискавична контратака гостей призвела до того, що Стрельцов утік з-під опіки двох захисників, вирвався назустріч голкіперу, який вийшов із воріт, і пробив точно в ціль - 1:1. Фактично одразу ж "Полтава" заробила штрафний. Щербак і Даниленко спробували розіграти його. Задум був цікавий, але нерезультативний.

Активні дії полтавців розворушили господарів, і ті встигли створити за 5 хвилин низку епізодів біля воріт Петриченка. Та Богдан упевнено відбив  удар Чоловського, а двометровий Новицький, відомий уболівальникам по виступах за ФК "Полтава", на щастя для гостей був невлучним, прбиваючи головою після кутового.

Нічийний результат тримався до 72-ї хвилини, аж поки полтавці не заробили право на черговий кутовий. Копитов здійснив подачу на ближню стійку, однак його удар  відбили. На підбиранні зіграв Владислав Даниленко, а у штрафному господарів найкраще зорієнтувався Олександр Томенко, який незадовго до цього епізоду вийшов на заміну. Саме він ударом головою переправив м'яч у кут воріт - 1:2.

Досвідчений Томенко останнього разу виходив у стартовому складі своєї команди ще наприкінці серпня. Тим важливішим для нього став цей переможний гол, який додасть Олександру впевненості у власних силах. До речі, Томенку знадобилось лише п'ять хвилин після виходу на заміну, щоб відкрити лік власним голам у цьому чемпіонаті.

До кінця гри міг реабілітовуватися за нереалізований пенальті Щербак. Але удар Дмитра знову потягнув голкіпер. Не менш небезпечно з гострого кута бив Максим Шмиголь. Воротар господарів не зумів прибрати до рук м'яча, але ніхто з полтавців не  встиг вчасно на добивання.

Тож, 2:1 - СК "Полтава" переграє "Реал Фарму" і везе три очки з Одеси. Перемога підняла команду Володимира Сисенка на сьому позицію в першості. Нині в активі малиново-золотих 19 залікових пунктів.

Наступну гру СК "Полтава" проведе у суботу, 16 жовтня, на стадіоні "Локомотив". У 14-му турі полтавці прийматимуть ексчемпіона країни - "Таврію". Початок гри о 15:00.