17:00 24.04

СК "Полтава" зіграв унічию з лідером аматорського футболу України

24 квітня у Копилах відбувся центральний матч 17-го туру (група 3) аматорського чемпіонату України з футболу. СК "Полтава" приймав лідера групи - "Вовчанськ". Вийшла бойова нічия з чотирма вилученнями гравців.

Принципові суперники цього сезону зустрічалися двічі: вперше у Вовчанську в матчі першого кола, коли розписали "суху" мирову, а вдруге на зимовому турнірі "Перша столиця", де у фіналі перемогу святкували "вовки" - 2:1, хоча до 83-ї хвилини рахунок був на користь полтавців.

Саме останній матч був ще свіжий у пам'яті полтавців, адже втрачена наприкінці гри перемога залишила неприємний осад. Тому хлопці виходили зарядженими на серйозну боротьбу. Емоцій від стартового свистка не бракувало. Проте й конструктивних дій у виконанні футболістів теж.

Уже в першій атаці простріл від Миколи Бужина міг замикати Андрій Місяйло, втім Сергій Борзенко опинився першим на м'ячі й відправив його за межі поля. До прапорця пішов Олександр Пономаренко, здійснивши навіс на дальню стійку, який замикав Андрій Місяйло. Але його удар парирував голкіпер, як і добивання від Олександра Томенка.

Невдовзі прорив лівим флангом здійснив Максим Горжуй, після чого навісив на Миколу Бужина, той намагався замкнути передачу, але отримав по обличчю від Владислава Леонідова, який зіграв на виході. Однак арбітр не вгледів порушення, лише просигналізував про кутовий. Знову перспективно навішував від кутового прапорця Пономаренко, але кіпер вибив м'яч, а атака другим темпом захлинулася.

Перша відповідь від гостей прийшла лише на 12-й хвилині зі стандарту. Покосенко міг завершувати подачу, але був "відпрацьований" захисниками. Момент мали полтавці на 18-й хвилині: Горжуй потужно бив із далекої відстані - вище.

Мав нагоду реалізовувати свій момент Роман Кірпіченко, однак під час передачі на форварда суддя вгледів положення поза грою. За мить до цього моменту Костюк після боротьби з Місяйлом опинився на газоні й апелював до арбітра, мовляв, Андрій сфолив проти нього.

Емоції з кожною хвилиною наростали. Покосенко зіграв не за правилами проти Місяйла, після чого зав'язалася  справжня сутичка, подібна до тієї, яка мала місце у матчі в Харкові місяцем раніше. Суддя довго не розбирався у моменті й "запалив" червоне світло не лише перед гравцем "вовків" Покосенком, а й перед Андрієм Місяйлом, який у цьому епізоді постраждав.

Чи не найгостріший момент за весь тайм створив у гостей досвідчений Сергій Борзенко. Він пробивав головою у ближню "дев'ятку" воріт Анатолія Тимофєєва, але голкіпер у падінні парирував удар та переправив м'яч на кутовий. Наступний стандарт був не менш небезпечним, але Анвулі пробив невлучно. На цьому команди й відправилися до роздягальні.

У другому таймі команди не збавляли обертів, та й пристрасті не вгамувалися. Полтавці продовжували боротьбу на кожному клаптику поля. Та, на жаль, гострих моментів довгий час не виникало. Гра перетворилася у боротьбу.
Яременко, який замінив Кірпіченка, міг скористатися необачністю голкіпера "Вовчанська", але лише на мить не встиг. Крім того, що містяни втратили найкращого форварда, зазнав пошкодження ще й Владислав Даниленко. Тож Володимир Сисенко  змушений був замінити його на Віталія Собка та перебудуватися.

Згодом полтавців спіткала ще одна невдача: Микола Бужин у боротьбі з Кирилом Єрмошенком отримав відмашку по обличчю. Як наслідок - у футболіста полтавців надколовся зуб. Але арбітр матчу проігнорував і цей момент, в якому можна було сміливо вказувати на 11-метрову позначку, і дозволив грати. Миттєва контратака "вовків" завершилася фолом Андрія Савенкова проти Івана Мряченка. Знову зав'язалася штовханина, що завершилася вилученням з обох боків. Савенков отримав другий "гірчичник", а Кирило Єрмошенко за зайві емоції побачив одразу червону картку.

Грати 9 на 9  було непросто обом командам. Можна згадати кілька моментів, вартих уваги. Один із них стався, коли Пономаренко вирвався назустріч голкіперу, але арбітр угледів хибний офсайд. Другий епізод - це удар Максима Горжуя по воротах суперника, однак голкіпер гостей забрав м'яч до своїх рук. До фінального свистка так нікому й не вдалося відзначитися забитим м'ячем. У підсумку 0:0 - безгольова нічия у бойовому матчі при дуже слабкому суддівстві.

Аматорський чемпіонат України

СК Полтава — Вовчанськ 0:0

Полтава: Тимофєєв, Таранушич, Підлепич, Томенко, Савенков, Даниленко (Собко, 68), Бужин, Місяйло, Горжй (Фоменко, 90+1), Кірпіченко (Яременко, 58).

Вовчанськ: Леонідов, Воловик (Мряченко, 54), Борзенко, Покосенко, Чепіга, Ікем (Галушка, 79), Єрмошенко, Білий (Пьєр, 65), Суханінський (Батусов, 46), Коваленко (Іванченко, 65), Костюк.

Попередження: Білий, 7, Савенков, 17, Борзенко, 22, Даниленко, 45, Підлепич, 59, Іванченко, 90+3.

Вилучення: Покосенко, 34 (серйозне ігрове порушення), Місяйло, 34 (агресивна поведінка, Сисенко, 69 (вживання непристойних слів на адресу арбітра), Савенков, 74 (друге попередження), Єрмошенко, 74 (агресивна поведінка).

***
"Олімпія" (Савинці) 24 квітня у черговому матчі в Групі 2 поступилася в столиці команді "Лівий Берег" - 1:2.