ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

10:00 16.08


Спека повертається: прогноз для полтавців

Цього тижня у Полтаві та області буде у порівнянні з попередніми днями спекотно, майже без вітру. Вже на початку тижня температура повітря підвищиться до +33°C вдень.

У понеділок, 16 серпня, вночі та вдень без опадів. Денна температура коливатиметься у межах +30.+32 градусів, нічна — +13..+15°C.

У вівторок, 17 серпня, вночі та вдень також без опадів. Денна температура підвищиться до +31..+33 градусів, а нічна — до +16..+18°C.

У середу, 18 серпня, вночі та вдень дощ із грозою. Денна температура знизиться до +29..+31 градуса, а нічна залишиться на рівні +16..+18°C.

У четвер, 19 серпня, вночі та вдень також дощі та грози. Денна температура знизиться ще — до +27.+29 градусів, нічна триматиметься проміжку +16..+18°C.

У п’ятницю, 20 серпня, вночі та вдень без істотних опадів. Денна температура залишиться на рівні +27..+29 градуса, а нічна — +16..+18°C.

Упродовж тижня швидкість вітру коливатиметься в межах 3-8, 5-10 та 7-12 м/с.

Коли нам жарко, ми інстинктивно тягнемось за водою — тіло людини більш ніж на половину складається з води. Щоб підтримувати таку її кількість в організмі, фахівці радять випивати від шести до восьми склянок рідини щодня. 

Споживання достатньої кількості рідини важливо для всіх, адже дослідження показують, що кожен п'ятий з нас має зневоднений організм протягом певного часу, повідомляє bbc.

"Потреби фізично активної людини, яка працює у спекотний день просто неба, відрізняються від того, хто проводить день у приміщенні з кондиціонером, а потім сідає в машину також з кондиціонером", - каже Рон Моган, професор Медичної школи Університету Сент-Ендрюс.

Очевидно, що активній людині потрібно випивати більше рідини, ніж тому, хто веде малорухомий спосіб життя, але є деякі нюанси.

Коли ми пітніємо, ми втрачаємо воду і солі, і наше тіло потребує поповнення обох речовин. Якщо ми споживаємо те й інше у надмірній кількості, організм спробує відновити баланс за допомогою осмосу, пропускаючи воду крізь клітинні мембрани.

"Заміна втраченої рідини лише водою означає, що в організмі буде багато води і недостатньо солей, тому, щоб відновити баланс, він позбудеться води, виробляючи сечу", - пояснює Моган.

Саме тому молоко може бути більш ефективним способом втамувати спрагу, ніж проста вода.

Молоко містить сіль, лактозу й цукор, які потрібні у невеликих кількостях, щоб стимулювати поглинання води в кишківнику, пояснює дослідник.

 

Хоча молоко й містить цукор, воно відрізняється від солодких напоїв, які не втамовують спрагу, а навпаки - зневоднюють організм.

А ось спортивні напої, які містять електроліти й до складу яких входять натрій, калій, магній і кальцій, навпаки добре відновлюють рідину в організмі й є більш ефективними, ніж вода.

Спортивні напої містять вуглеводи, які по суті є цукром, і якщо ви весь день сидите за письмовим столом, вам не потрібні додаткові калорії.

Фахівці радять споживати більше фруктів і овочів, насамперед дітям і людям похилого віку, які мають більший ризик зневоднення.

спека, погода

За темою:

  • На Полтавщині опустяться стовпчики термометрів до трьох градусів морозу
  • Полтавцям прогнозують морозні ночі
  • Циклон принесе полтавцям дощі та похолодання
  • Топ-5 за тиждень :

    Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.