ЗАСНОВАНО 21 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Курс валют
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

12:38 10.01


Спорткомплекси Склозаводу і Техуніверситету розроблялися за подібними проектами

Спорткомплекс ПЗМС, що зруйнувався днями, будували за тим же проектом, що і спортивний центр Техуніверситету. Зал ПЗМС простояв десять років, а ПНТУ впав ще на етапі будівництва.

Спортивний комплекс ПЗМС, що обрушився днями, очевидно, через снігопад, споруджувався за схожим проектом до спорткомплексу Полтавського національного технічного університету, котрий зруйнувався п'ять років тому.

Ця інформація стала відомою ще 2010 року, коли розслідували причини аваріі у Техуніверситеті. Але, як ще тоді повідомив директор ПАТ ПЗМС Олександр Кудацький, у проект вони внесли зміни і на етапі спорудження вбудували додаткові балки для надійності.

Тим не менше, щодо схожого проекту спорткомплексу ПНТУ начальник інспекціі Державного архітектурно-будівельного контролю в області Григорій Зірка зазначав:

"Головна причина аварії в тому, що цей проект (ПНТУ - Ред.) взагалі не мав права на життя. Розрахункове навантаження на вузли в три рази перевищувала несучу здатність сталі".

За словами Григорія Зірки, автор проекту спорткомплексу - директор ТОВ НПП "Унікас" (м.Первомайськ Миколаївської області), доцент Володимир Богза, припустився помилок при проектуванні.

Однак Олександр Кудацький, директор ПАТ "Полтавський завод медичного скла" у коментарі для "Полтавщини-Спорт" зазначив, що претензій до проектувальників не мають і відновлюватимуть зал своїми силами.

Змагання ж будуть проводитися в інших спортивних залах міста: в спорткомплексі УМВС, скоріше за все, гратиме волейбольний "Фаворит" та футзальна "Ніка", а зимовий кубок ПЗМС припинять.

Лесь ГАВРИЛОВ

ПЗМС, снігопад, обрушення, руйнування, Зірка, Кудацький, Техуніверситет, ПНТУ

Топ-5 за тиждень :
Виділіть помилку і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.